Gündem

“Kriz Yok Her Şey Tıkırında” Diye Haber Yapan Yenişafak’ta 30 Kişi İşten Çıkartıldı

Albayrak Medya Grubu’nda 30 çalışanın işine son verilmesi sosyal medyada gündem maddesi oldu. Medya Radar’ın haberine göre Yenişafak gazetesinden 8 kişi; gzt.com’un dijital ekibinden de 22 kişinin görevine son verildi. Çalışanların işten çıkartılma nedeni olarak ise Albayrak Grubu tarafından şeker fabrikalarının satın alınması nedeniyle yapılan 600 milyon Euro’luk yatırımın gösterdiği belirtildi. 

Geminin su almaya başladığı günlerde ekonominin oldukça dar bir boğazdan geçtiğini bir görmemek, bir medya mensubu olarak bunu halka göstermemek ve üstelik tam tersi bir algı yönetimi yapmak, olsa olsa iki yüzlülüktür. 

Bu, işten çıkarma değil güncellemedir. Tıpkı krizin değil dış mihrakların olduğu gibi; tıpkı zam değil fiyat değişikliği gibi; tıpkı güçsüz değiliz batı bizi kıskanıyor yalanı gibi bu da bir isim değişikliğidir. Senelerdir yapmış oldukları bu ucuz numaralar, kendi başlarına gelince ancak felaketin boyutunu kavrayabildiler. 

“Ayarını bozduğun kantar 
Gün gelir seni de tartar”

Gün geldi ve kantar onları da tarttı. İşlerinden oldular. Şimdi bu işten atılanlar nereye girecekler? Sözcüye mi? Yoksa her gün aralıksız ihanetle suçladıkları Cumhuriyet’e mi? 

Madem kriz yoktu Yenişafak’ta halkı kandırmaya devam etseydiniz? Madem biz güçlüydük; ekonomimiz şahaneydi her gün yazdığınız yazıları bugün de devam yazsaydınız? 

Takke düştü kel göründü. Yazık ki bir musibet bin nasihatten iyidir. Üstelik halkı kandırmanın da bir bedeli olmalıydı nihayetinde. Bakalım daha hangi yandaş medya şirketleri çalışanlarına yol gösterecek? 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.