Sağlık

Yürümek Neden Faydalı?

Yürümenin çoğu tıp profesyoneli tarafından tavsiye edilen en önemli egzersizlerden biri olduğunu biliyoruz. Peki neden bu kadar önemli? Yürümenin faydaları nelerdir? Gelin beraber bu soruların cevabını vermeye çalışalım.

Zayıflamak İçin Yürümek

Yürümek vücudumuzun büyük kas grupları sayılan bacaklara gelişme açısından büyük etkide bulunduğu için yağ yakımını hızlandırır. En önemlisi bu egzersizi her gün yapmak. Zayıflamak isteyen bir insanın günde ortalama 10 bin adımı geçmesi tavsiye edilir. Yürürken ritminizi sürekli değiştirmek ise egzersiz sonrası yap yakımını da hızlandıracağından tavsiye edilen bir taktik olabilir.

İnsülin Direnci İçin İlaç Olabilir

Önceki yazımızda insülin direnci hakkında bilgi vermiştik. Doktorunuz uygun gördüğünde ilaç kullanmanız tabii ki gerekecektir fakat hekimlerin bu direnci kırmada en önemli faktörlerden birinin hareket olduğunu belirttiğini biliyoruz.

Ne kadar Yürümeli?

Günde 5 bin adımın altına kesinlikle düşmemek en önemli şartımız. Normal kiloda sağlıklı bir insan ise 7-8 bin adım civarı atmalı. Eğer 10-11 bin adım civarına çıkarsanız sizin için harika olacaktır. Hem yukarıda belirttiğimiz gibi kilo probleminizin çözümü açısından hem de daha sağlıklı bir yaşam için en güzelidir.

Kardiyovasküler Sisteminiz İçin Faydalı

Kalp-damar rahatsızlıklarından korunmak için en güzel egzersizlerden biri yürümektir. Bu noktada şunu belirtmeliyiz ki eğer bir rahatsızlığınız var ise sadece yürüyüş yaparak kendinizi tedavi etmeye çalışmayın. Doktorunuzla uyumlu olarak tedavinizi alınız.

 

Teknolojik Deli

Montaigne'e çıraklık yapıyordum, kovuldum. Biraz okuduktan sonra neden kovulduğumu anlayacaksınız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Sponsorlu Bağlantılar: R10 Blog - Sorum Var - evden eve nakliyat - Hedera Güncel - Takipçi Satın Al - TikTok beğeni hilesi - Rfid etiket - saç ekimi - vds