Stalk Nedir? Nasıl Yapılır? Kaça Ayrılır?

I don’t stalke; I investigate mottosuyla sosyal medyanın altını üstüne getiren Stalk, çağımızın vebası, sporumuzun atasıdır. Sosyal medyanın balıklama atlayışla ülkemiz sularına girmesiyle birlikte bu Stalk muhabbeti de tavan yapmış durumda. Herkeste bir Sherlock Holmes havası, “ben istersem bulurum” edası var. Ve defalarca yapılmaması ise için tövbe edilse de lanet bir bağımlılığı olduğu da bir gerçek. Şimdi ata sporumuz olan Stalk’un ne demek olduğunu otomatik doldurmanın dili döndüğü kadar anlatmaya çalışacağız.

Stalk, genç kızların korkulu rüyası, görünmez bir elin ensede olması hissini uyandıran bir takip etmedir. İşi meslek haline getirenlere de Stalker deniliyor.

İlginizi Çekebilir:  Türk İnsanının Kötü Alışkanlıkları

Bu işi yaparken Google, Facebook, Twitter ve son zamanların hızlı delikanlısı Instagram oldukça işlevseldir. Tanınanı Stalk etmek ve tanınmayanı Stalk etmek olmak üzere ikiye ayrılır.

Tanınmayanı Stalk Etmek

Genellikle “Kimlerdenmiş?” merakı ile yapılan Stalk türüdür. Bu Stalk türünde Google hazretlerine büyük iş düşer. İlgili LinkedIn, Facebook ve sair sosyal medya hesaplarına buradan ulaşılır. Böylece Stalk’lanan kişinin genel bir profili ortaya çıkarılır. Nereli olduğu, okuyorsa nerede, çalışıyorsa hangi kurumda çalışıyor tarzında genel bir bilgi ile profil az çok tamamlanmış olur. Bu yaklaşıma göre en uygun mecra -varsa şayet- LinkedIn’dir. Zira burada profili kilitli yapamaz. Bu Stalkseverler için büyük/bulunmaz/eşsiz/şahane bir fırsat.

İlginizi Çekebilir:  Trajikomik Üniversite Sistemi

Tanınanı Stalk Etmek

“Ne yapıyormuş?”, “Nerelerdeymiş” gayesi ile yapılan Stalk’lardır. Genellikle eski sevgiliye ithafen yapılan bu Stalk’larda kişi bilindiği için Google hazretlerine pek fazla bir iş düşmez. Özellikle Instagram mecrası bu Stalk türünün gelişimi için en ideal oda sıcaklığını verir.

Stalk Nasıl Yapılır?

Stalkseverler ve Ehl-i Stalk’a göre bu sorunun cevabı oldukça muğlak/muallak/muamma. En iyi Stalk bildiğiniz Stalk’dur. Nasıl rahat takip edebiliyorsanız öyle takip edin. Stalk’ta Mareşal rütbesinde olan Stalker’lar genellikle kendilerine bir kanal bulurlar ve hep o kanaldan yürürler.

İlginizi Çekebilir:  ABD-İsrail-CHP-İP-HDP Gizli Toplantısı

Bordo Bereli Stalkerlar

 

Nereden nasıl çıkacakları bilinmeyen Stalker tipidir. Görüldüklerinde hiçbir yere kaçmayın zira onlar sizi yakalayacaktır. Kendileri sadece nefes almak için su üstüne çıkarlar. Kamufle elbiselerle en yakınınızdaki insanların kılığına bürünür, sürekli hesap değiştirir, kar amacı gütmeyen kuruluş sayfası gibi hesaplardan takip ederek, kendisine yöneltilebilecek tüm şüpheleri yansıtırlar. Oldukça az görülen bu tür, çok iyi bir Stalk eğitimine tabi tutulur, yetenekle seçilirler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

nişan elbisesi