Zoretanin Kullanırken Sigara İçilir mi?

Zoretanin akne için en önemli ilaçlardan biridir. 1982 yılında ABD’de onaylanmış olan bu ilaç günümüzde de halen akne tedavisinde başarıyla kullanılmaktadır. Zoretanin tedavisi hamile ve emziren kadınlarda hiçbir koşulda uygulanmamaktadır.

Zoretanin çoğunlukla ağızdan alınır. Sebum oluşumunu azaltır (sebostatik etki), anti-inflamatuar etkiye (anti-inflamatuar) ve siyah noktalara karşı etkiye (anti-komedojenik) sahiptir.

İlginizi Çekebilir:  Modiwake Bağımlılık Kafa Yapar mı?

Aktif bileşen, retinoid olarak adlandırılan, yani A vitamininin doğal bir türevidir. Diğer şeylerin yanı sıra, vitamin cildin yapısı ve yenilenmesi için önemlidir.

Çok sık olarak, yani tedavi edilenlerin yüzde onundan fazlasında Zoretanin, kuru cilt ve gözler, sırt ağrısı ya da alerjik cilt reaksiyonları gibi yan etkilere neden olur. Bu yüzden tedavi süresi boyunca doktor talimatlarının dışına çıkmamaya özen gösterilmelidir. Cildi temiz tutmak, bol su tüketmek tedavi sırasında çok önemlidir. Ayrıca sigara ve alkolden uzak durmak tedavinin iyileşme seyrinde önemli rol alır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

nişan elbisesi