Biyografi

Konur Alp Koçak Kimdir? Aslen Nereli? Kaç Yaşında? Evli mi?

Konur Alp Koçak kimdir, nereli ve kaç yaşında, ne iş yapıyor? Daha önceki yazılarımızda çeşitli meslek gruplarından binlerce kişinin biyografisini ve bazı siyasi isimlerin yaşamlarını burada sizlerle paylaşmıştık. Bu yazımızda ise ayrıca Konur Alp Koçak’tan söz edeceğiz.

Konur Alp Koçak Kimdir?

  • Siyasetçi.

20 Haziran 1983 tarihinde Karaman’da dünyaya gelen Konur Alp Koçak, Konya Meram Anadolu Lisesi mezunudur. Lisans eğitimini Boğaziçi Üniversitesi Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler Bölümü’nde tamamlayan Konur Alp Koçak, aynı zamanda Tokyo’da Keio Üniversitesi’nde de eğitim almıştır. Konur Alp Koçak, yüksek lisans eğitimini ise Ankara Üniversitesi Siyasal Bilimler Fakültesi Uluslararası İlişkiler Bölümü’nde tamamlamıştır. Koçak, doktora eğitimine Ortadoğu teknik Üniversitesi Uluslararası İlişkiler Bölümü’nde devam etmektedir. 2009 yılında TBMM’de yasama uzman yardımcısı olarak göreve başlayan Konur Alp Koçak, 2012’de yasama uzmanı olmuştur. Konur Alp Koçak 2014-2016 tarihleri arasında Avrupa Parlamentosu Araştırma Merkezi’nde politika analisti olarak görev yapan Konur Alp Koçak, Şubat 2019 – Mart 2023 arasında TBMM Dış İlişkiler ve Protokol Başkan Yardımcısı olarak görev yapmıştır. Konur Alp Koçak, İngilizce bilmektedir. Evlidir.

Konur Alp Koçak, Milliyetçi Hareket Partisi’nin Konya milletvekili adayıdır. Sosyal medya hesaplarından da paylaşımlarda bulunan Konur Alp Koçak, siyasi kariyerine MHP bünyesinde devam etmektedir. Konur Alp Koçak hakkında merak edilenleri en kısa sürede sizlerle paylaşacağız.

kaynakça:

  • bbnhaber.com.tr, Konur Alp Koçak, erişim tarihi: 6 Nisan 2023

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.