Biyografi

Zülfikar İzol Kimdir ve Nerelidir?

Zülfikar İzol 3 Mayıs 1959 yılında Şanlıurfa’nın Siverek ilçesinde doğmuştur. Babası o zamanın ticaret adamı Sinan İzol olup annesi ise ev hanımı Rabia İzol’dur. 1974-1975 yıllarında Atatürk lisesinden mezun olmuş ve babası gibi ticarete atılmıştır. Zamanında hem ticaret hem de ziraat işleriyle uğraşmış ve başarılı olmuştur. Lise mezunu olan İzol aynı zamanda Orta düzeyde Arapça ve İngilizce biliyor. Şu an evli ve 5 çocuk babasıdır. Aynı zamanda Boğa burcudur. Şarkıcı Ferman Toprağın yakın akrabasıdır.

Bazı Partilerin Kurulmasında Rol Almıştır

O zamanın siyasi durumlarını göz ardı etmemiş ve Fazilet Partisinin kurulmasında yardımcı olmuştur. Üzerinden seneler geçtikten sonra Adalet ve Kalkınma Partisinin kurucu üyelerinden biri olmuştur. Ve bu partiler üzerinde söz sahibi olmuştur. 20,21 ve 22 Dönem Şanlıurfa üzerinden milletvekilliğine adaylığını koymuş ve hepsini kazanmıştır. Şu an aktif olarak Adalet ve Kalkınma partisine bağlı çalışmaya devam etmektedir.

İlk Olarak Refah Partisi İle Siyasete Atılır

Siyasete 1995 yılında Refah Partisi ile atılmış ve aynı zamanda çiftçilik yapmaya devam etmiştir. 2011 yılında bağlı olduğu partiden aday gösterilmeyince istifa etmiş ve bağımsız aday olarak başvuru yapmıştır. Seçim kampanyalarında ‘Ne Bursalı ne Artvinli ne de Mardinli gerçek bir Urfalı’ sloganını kullanmış ve uzun süre akıllarda kalmıştır. Fakat o dönem güçlü rakiplerinden dolayı seçilememiştir. Yaklaşık 25 yıldır siyaset içerisinde olan İzol hala kariyerine bu yönde devam etmektedir.

Zülfikar İzol İstenmeyen Olaylar Yaşanmış

Kendisinin de adının geçtiği ve orada olduğu iddia edilen, Şanlıurfa’nın Siverek ilçesinde meydana gelen kavgada 4 kişinin öldüğü aynı zamanda 5 kişinin yaralandığı cinayet olaylarına karıştığı iddia edilmiş fakat daha sonrasında Adalet ve Kalkınma Partisi tarafından olay ile alakası olmadığı tamamen iftira olduğu açıklanmıştır. Şu an bu olay ile sorumlu tutulmamakla birlikte hala suçlanmaya devam edilmektedir. Mahkemeler hala sürmektedir. Aynı zamanda akrabası Mustafa İzol’un işlediği suçtan dolayı aldığı cezayı iptal ettirdiği ve tahliye ettirdiği söylenmektedir. Bu durum hakkında Zülfikar İzol’dan herhangi bir açıklama gelmemiştir. 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Sponsorlu Bağlantılar: R10 Blog - Sorum Var - evden eve nakliyat - Hedera Güncel - Takipçi Satın Al - istanbul evden eve nakliyat - TikTok beğeni hilesi - Rfid etiket - saç ekimi