Adam Arda Turan’ın ‘Berkay’ın Eşine Sarkması’ Skandalının Perde Arkası

Adam: Arda Turan. Futbolu ile değil çirkinlikleri ile gündeme gelmeyi ‘tercih’ eden son dönemin en hızlı gözden düşen isimlerinden olan Arda Turan, yine bir skandalla kamuoyunun önüne geldi. Bu seferki skandalı yenilir yutulur tarzdan değildi. Aslıhan Doğan ile evliliklerinden 8 aylık hamile çocuğunun doğmasına günler kala Arda Turan’dan yüz kızartıcı suçlar geldi. İddialar o kadar vahim ki hangisinden başlasak bilemedik. Şöyle gidelim.

Öncelikle olaya Emirgan’da bulunan bu mekanda geçiyor. Her ne hikmetse ünlüler de bu mekanda takılmayı oldukça seviyor. Şarkıcı Berkay ve eşi de olayın olduğu gece buradaydı ve elbette baş aktörümüz Arda da yine buraya eğlenmek için gelmişti. Mekanda Berkay ile Arda arasında ilk görünüşte herhangi bir sebep yokken tartışma çıktı; tartışma o kadar büyüdü ki ikili birbirleri ile yaka paça birbirine girdiler. Hatta Arda, Berkay’ın burnuna vurdu ve ünlü şarkıcının burnu kırıldı.

Olaydan sonra Berkay ve eşi Özlem Ada Şahin canhıraş mekandan ayrıldılar ve hastaneye gittiler ancak Arda mekanda kalmayı sürdürdü.

Buraya kadar her şey gizli saklıydı. Olay birkaç gün önce olmuş ancak magazine bugün düşmüştü. Olayın magazinlere düşmesinde Berkay’ın eşinin gazeteci Esin Övet’e yaptığı konuşma etkili oldu. Olay, Özlem Ada’nın anlatımıyla şöyle:

“Esin, bir anda Arda koluma dokundu kulağıma eğildi ve ‘Evli olmasam seni kaçırmazdım. Çok güzel kızsın’ dedi. Ben de ‘Ne diyorsun kendine gel’ dedim. Berkay gördü ve duydu. Sonra Arda’nın kulağına eğilip ‘Eşimi gönderiyorum şimdi erkek erkeğe konuşacağız’ dedi. O anda bana döndü Berkay ‘Hadi eve göndereyim seni’ dedi. Ve tam kafasını çeviriyordu ki Arda o anda yumruğu patlattı. Bir anda oldu. Berkay asla bir kere bile dokunmadı ona. Bir kere bile vurmadı. Sadece sakin bir şekilde, Özlem’i göndereyim ‘Konuşacağız erkek erkeğe’ dedikten sonra Arda yumruk attı. Berkay’ı kanlar içinde çıkarttılar oradan. Direkt hastaneye götürdüler. Saat 16.00’da ameliyata giriyor. Ya sesine bir şey olursa. Berkay sesi ile ekmek parası kazanan birisi. Olacak iş mi? Ben Arda’nın karısını tanıyorum. Selamlaşıyoruz, oturuyoruz, kalkıyoruz. Karısı hamile evde. Olacak iş mi Esin?”

Gazeteci Esin Övet‘in ortaya attığı iddialara göre Özlem Ada, Arda Turan’ın eşi Aslıhan Doğan’ı gece altıda arıyor ve olan biteni tek tek anlatıyor.

Olay bu noktadan sonra daha da karmaşıklaşıyor ve dahası olay bu noktadan sonra tamamen bir Türk dizisi kıvamına geliyor.

Aslıhan Doğan’dan telefonu alan Arda Turan, Berkay’ın kaldığı hastanenin yerini öğreniyor ve hastaneye elinde bir silahla, evet yanlış okumadınız bir silahla, girerek Berkay’ın yanına gidiyor ve Berkay’a aynen şu cümleleri söylüyor:

“Ben senin karın olduğunu bilmiyordum. Öldür beni, çok pişmanım. Ben çok büyük öküzlük ettim. Özür dilerim.”

Olay, Arda’nın özrüyle bitmiyor tabi ve Berkay, olaydan sonra bir açıklama yapıyor ve olayın peşini bırakmayacağını, her türlü hukuki yollara başvuracaklarını ifade ediyor. Olayın bu noktadan sonrası ise bilinmiyor. Bize yetecek olan kısmı da burası.

…..

Adam, ”kenarıların adamı”, ”Bayrampaşalı”, ”Adam Arda” sen ki bir futbolcunun oynayacağı en büyük kulüplerinden birinde top koşturmuşsun. Arkanda milyonların desteğini alarak İspanya yolcusu olmuşsun. Euro 2008’de hepimizi ayağa kaldırmışsın. Bir zamanların ”yürüyedur çocuğu” olmuşsun. Kendine saygın yok da arkanda seni her zaman desteklemiş kitlelere de mi saygın yok?

Hadi kendine saygın yok da 8 aylık hamile eşine de mi saygın kalmadı? Hadi kendi değerlerini hiçe saydın, mensubu olduğun milletin değerlerine de mi saygın yoktu?

Daha önce burada böyle bir şey paylaşmıştım. Her geçen gün daha da dibi görüyor Arda ve bunu yukarıda değindiğim gibi ‘tercihen’ yapıyor. Bu arada Sinem Kobal, Kadir Gecesi mi doğdun mübarek??

5 Maddede Arda Turan’a Olan Nefretin Sebepleri

Keşke hep 66 numaralı formanla akıllarda kalsaydın.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

nişan elbisesi