Add-Drop ve Withdrow Nedir?

Üniversitelerde özellikle ders seçimi ve ders bırakma konusunda Withdrow ve Add-Drop, sıklıkla karşılaşılan sorunların başında gelir. Withdrow ve Add-Drop Nedir?

Add-Drop

Ders seçiminden sonra öğrenciler içim dersi deneme haftası olan Add-Drop haftasında, öğrenciler seçtikleri fakat içeriğini ya da başka bir nedenden dolayı sevmediği dersi, Add-Drop yaparak yani Ekle-Çıkar yaparak başka bir dersle değiştirebilirler. Add-Drop, öğrencilere sunulan bir avantajdır. Bu sayede, isteyerek ya da rastgele seçilen bir dersin içeriği ve işlenişi hakkında bilgi sahibi olurlar.

İlginizi Çekebilir:  İngilizce Bölüm Okumak Zor mu?

Withdrow

Withdrow da yine dersten ders bırakma işlemidir. Fakat Add-Drop haftası geçtikten sonra öğrencilerin not ortalamasısını düşürmemesi için böyle bir uygulamaya gidilmiştir. Withdrow, dersten tamamen çekilmektir. Seçmeli ya da Non-Depertmantal olan derslerden çekildiğiniz zaman, söz konusu dersi tekrar almak zorunda değilsiniz. Fakat zorunlu dersten çekilirseniz (Withdrow) dersi bir dahaki dönem ya da bir başka yıl vermek zorundasınız.

İlginizi Çekebilir:  Kozmonot Kime Denir? Kozmonot ve Astronot Arasındaki Farklar Nelerdir?

Withdrow’da birkaç kişinin imzası gerekir. Başta dersi aldığınız kişi, bölüm başkanı ya da bölüm danışmanının imzası gerekmektedir. Tüm bu imzalar atıldıktan sonra fakülte sekreterliğine gidilerek, dersten çekilme kararı (Withdrow) işleme konulur.

Withdrow’da dersten çekilme işlemleri zahmetli olduğundan dolayı öğrencilerin seçtiği derslere Add-Drop haftasında gitmeleri gerekir. Add-Drop haftasında genellikle yoklama alınmaz ve öğrencilerin dersi denemesine imkan verilir.

İlginizi Çekebilir:  İklim ve Hava Durumu Nedir? Aralarındaki Farklar Nelerdir?

Add-Drop yaparken Withdrow’da olduğu gibi aldığınız dersin eğitmeni, bölüm başkanı ya da danışmanın imzasına gerek yoktur. Okulun kendi öğrenci portalından söz konusu işlem kolaylıkla yapılabilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

e sigara - Eskişehir Oto Ekspertiz - Oto Ekspertiz - PCR Testi - likit - elektronik sigara - konya temizlik - Kripto Para Haberleri - evden eve nakliyat