Akit TV Muhabiri Ahmet Keser’den Şok Sözler: Sivil Öldürecek Olsak Cihangir’den Meclis’ten Başlarız

Akit TV muhabiri Ahmet Keser’den skandal ötesi sözler… Akit TV muhabiri Ahmet Keser, gündeme ilişkin açıklamalarda bulunduğu bir televizyon programında, Türk Silahlı Kuvvetlerinin sivilleri öldürdüğüne dair çıkan dedikodulara getirdiği yorumla gündemi sarstı. Akit TV muhabiri Ahmet Keser, Türk Silahlı Kuvvetlerinin sivilleri öldürmediğini, öldürmek istese neden sınır ötesinde öldürüldüğünü ifade eden şok açıklamalarında şu ifadelere yer verdi:

Sivil öldürecek olsak Cihangir’den, Etiler’den Nişantaşı’ndan başlarız.

Bu sözler, Akit TV muhabiri Ahmet Keser’den canlı yayın esnasında söylendi. Ahmet Keser’in bu şok ifadeleri geniş yankı uyandırdı. Pek çok sosyal medya aracında çokça konuşulan Ahmet Keser’in ifadeleri “bölücülük” olarak değerlendirildi.

Konuşmasında vatan hainlerinin Cihangir’de, Nişantaşı ve Etiler’de hatta Meclis’te olduğunu dile getiren Ahmet Keser, Meclis’te derken eliyle yüzünü kapatmasıyla da dikkat çekti.

Akit TV Muhabirinin, bu açıklamarı gündemde yerini uzun bir süre koruyacak gibi görünüyor. Bu sözlerin ardından Ahmet Keser hakkında herhangi bir soruşturma açılıp açılmayacağı merak konusu.

Daha önce de skandal sözlerle ve açıklamalarla gündeme gelen Akit TV’nin bu son hatası da yine eleştiri oklarını söz konusu televizyon kanalına çevirdi.

Halkı kin ve nefrete itmek, halkı galeyana getirmek ve halk arasındaki bölünmeyi derinleştirmek, halka ağır ithamlarda bulunmak ve Meclis üyelerini isim vermeden zan altında bırakmak gibi suçlardan yasal işlem görmesi gereken Akit TV muhabiri, görevinden alınmak yerine mevkisi yükseltilip kendisine ödül verilecek. Neden? Tekerrür.

AK Parti Sözcüsü Mahir Ünal, Afrin Harekatı’nda sivillerin öldüğü yönündeki iddialarla ilgili, “Sivilleri öldürecek olsak Cihangir’den başlarız” diyen Akit TV sunucusu hakkında soruşturma başlatıdlığını söyledi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

%d blogcu bunu beğendi: