Bir Vatandaş: “İmamoğlu Mazbatan Benim Oğlanın Önünde Sallanıyor”

Geçirdiğimiz son yerel seçimlerin ardından siyaset kulisleri fazlasıyla karışık ve gürültülü. Özellikle İstanbul ‘da çıkan sonuçların ardından ekonominin ve siyasi sinirlerin gerilmeye başlaması artık halkı da fazlasıyla rahatsız etmeye başladı. Sosyal medya üzerinde insanlar artık seçim sonuçlarını ve adaylarını dalgaya almaya başladı. 9 Nisan itibari ile sayımların devam ettiğini ve seçimin tekrarlanmasını isteyeceklerini söyleyen AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Ali İhsan Yavuz ‘un açıklamalarının ardından döviz kurlarında da sert bir yükseliş sağlandı.

Seçim sürecinin bu kadar sıkıntılı devam ediyor olması ve bir türlü çözülemeyen belirsizlikler esnafın yaşadığı ekonomik krize de etki etmeye başladı. İnsanlar artık sayımların bitmesini ve seçimin kabul edilerek belirsizliklerin son bulmasını istiyor. Twitter üzerinden artık mizahi ve alaycı tavırlar ile siyasi bireylere de yüklenilmeye başlandı. Aşırı fanatik parti grupları bu yüzden iyice birbirlerine nefret duymaya başladı.

YSK seçim sonuçları ile kesin bir açıklamama yapmamakla beraber, 13 Nisan ‘da artık sonuçların kesinleşmesi bekleniyor. Tabi YSK tarafından yapılan itirazlar sonucunda sürpriz bir kararla seçim tekrarlanması yapılmazsa.

Hatta olay o kadar ayyuka tırmandı ki bir vatandaş Ekrem İmamoğlu ‘nu hedef alarak bir video paylaştı. Bu video içerisinde kendi evladını kullanarak ağza alınmayacak laflar kullandı. İmamoğlu ‘na “Mazbatan benim oğlanın önünde sallanıyor, gel al tabi sıkıyorsa.” gibi laflar ettiğini aşağıdaki videoyu izlediğimiz zaman görüyoruz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir