AKP’li Menderes Türel’in Eşi Ebru Türel’den Belediye Çalışanlarına Şok Kumpas Senaryo Dersi

Yerel seçimlere sayılı günler kala millet ittifakı ve cumhur ittifakında hareketli gelişmeler yaşanıyor. 31 Mart’ta yapılacak yerel seçimler öncesinde Adalet ve Kalkınma Partisi’nin Antalya büyükşehir belediye başkanı Menderes Türel’in eşi Ebru Türel’in belediye çalışanlarına yönelik yaptığı konuşma sosyal medyaya sızdı. Pek çok sosyal medya kullanıcısı Ebru Türel’in ses kaydını paylaştı, Türel gündem oldu. Peki Türel ne dedi? İşte o ses kaydı:

Videoda Adalet ve Kalkınma Partisi’nin Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel’in eşi Ebru Türel olduğu iddia edilen bir kişi, belediye çalışanlarına senaryo dersi veriyor. Belediye çalışanlarının ne yapması gerektiğini söylüyor.

İlginizi Çekebilir:  Volkan Demirel’in Yaptırdığı Aile Portresi Gündem Oldu

İkili-üçlü gruplar halinde otobüslere binmesini söyleyen Türel, belediye çalışanlarının daha önce kendilerine tahsis edilen otobüs kartlarını kullanmasını, otobüslerde CHP adına karalama kampanyası yürütmeleri yönünde direktiflerde bulunuyor. Kadın çalışanlara bu yönde direktif veren Türel erkek adayların ise kahvehanelere gidip aynı şekilde orada da ikili-üçlü gruplar halinde CHP adına ağız birliği yaparak bir karalama faaliyetinde bulunmalarını istiyor.

İlginizi Çekebilir:  Erdoğan Müjdeyi Verdi: Marketlerde Ne Varsa Satmaya Başlayacağız

Biz şimdi ne yapacağız” diye konuşmasına başlayan Ebru Türel, konuşmasında detaylı olarak belediye çalışanlarının ne yapmaları gerektiğini açıklıyor. Videoda arka planda ise gülüşme sesleri duyuluyor. Ebru Türel’in konuşması sık sık bu gülüşmelerin arasında kayboluyor.

Seçime birkaç gün önce sosyal medyaya düşen bu ses kaydının Ebru Türel‘e ait olduğu belirtiliyor. Ancak konuyla ilgili olarak resmi makamlardan henüz bir yalanlama gelmedi. Sosyal medyada gecenin en çok tartışılan konu başlıkları arasında yer alan bu ses kaydı, Ekşi Sözlük yazarlarının da gündemindeydi.

İlginizi Çekebilir:  Konjonktür Ne Demek?

— Konuyla ilgili olarak resmi bir açıklama veya yalanlama gelmesi durumunda yazımız güncellenecektir. Detaylı bilgiler ve daha fazlası için sitemizin ”Gündem” kategorisini ziyaret edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

nişan elbisesi