Ebru Türel Kimdir? Nereli? Kaç Yaşında? Neden Gündem Oldu?

Ebru Türel kimdir, nerelidir, kaç yaşında ve neden gündem oldu? Daha önceki yazılarımızda çeşitli meslek gruplarından yüzlerce kişinin hayat hikayesini burada sizlerle paylaşmıştık. Bu yazımızda ise kısaca ”Ebru Türel”den söz edeceğiz.

Ebru Türel Kimdir?

Adalet ve Kalkınma Partisi’nin Antalya Büyükşehir Belediye başkanı Menderes Türel’in eşi olan Ebru Türel, siyasetle yakından ilgili olan bir isim. Menderes Türel ile birlikte politika ile içli dışlı olan Ebru Türel, iki çocuk annesidir.

Kaza Geçirdi

Ebru Türel geçtiğimiz haftalarda (7 Mart 2019 tarihinde) Antalya’nın Muratpaşa ilçesindeki seçim çalışmalarından döndüğü sırada trafik kazası geçirmiş ve burnu kırılmıştı. Kazadan hemen sonra hastaneye sevk edilen Ebru Türel, buradaki tedavisinin ardından taburcu edilmişti.

Belediye Çalışanlarına Senaryo Dersi Verdiği Ses Kaydı

Yerel seçimlere birkaç gün önce sosyal medyaya düşen ve binlerce kişi tarafından paylaşım alan ses kaydının Ebru Türel’e ait olduğu belirtiliyor. Peki ses kaydında Ebru Türel nelerden söz ediyor?

Belediye çalışanlarında, daha önce belediye tarafındna kendilerine tahsis edilen ulaşım kartlarını kullanarak otobüslerde CHP aleyhinde ağız birliği edip karalama yapmalarını, yine aynı şekilde erkeklerin de kahvehanelere gidip burada CHP aleyhinde sözler söylemelerini istiyor.

Menderes Türel’in eşi Ebru Türel’in sosyal medyada pek çok kişi tarafından paylaşılan bu ses kaydına bazı kullanıcılar ”montaj” derken pek çok kullanıcı ise Ebru Türel hakkında olumsuz pek çok görüş beyan ettiler.

Ebru Türel Ne Yapıyor?

Gençlik kolları ve kadın konferans ve seminerlerine katılan Ebru Türeli pek çok organizasyonda da konuşmacı olarak görev almaktadır. Eşi Menderes Türel ile siyasete yakından ilgili olan Ebru Türel’in Adalet ve Kalkınma Partisi’nin yerel seçim çalışmalarına da destek vermektedir.

—-Ebru Türel Kimdir? Nereli? Kaç Yaşında? Neden Gündem Oldu? başlıklı yazımızı okudunuz. Detaylı bilgiler geldikçe bu yazımızı güncelleyeceğiz. Daha fazlası için sitemizin ‘Gündem‘ kategorisini ziyaret edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

%d blogcu bunu beğendi: