Sedat Peker-Oğuz Bulut Gerçeği

Oğuz Bulut’un 15 yaşında bir erkek çocuğu ile basılmasının ardından birbirini takip eden sorular ve isimler arasındaki bağlantılar gündeme geldi. Bu kişilerden en önemli isim ise aşiret reisi Sedat Peker. Mazisi pek parlak olmayan Sedat Peker, söz konusu kişi Oğuz Bulut ile ciddi ilişkileri olan birisi. Bunu beraber çekildikleri fotoğraflardan rahat bir şekilde anlayabiliyoruz. Aynı zamanda Sedat Peker ile Oğuz Bulut’un Ergenekon davasında beraber hüküm giydikleri de bilinenler arasında.

Sedat Peker, olayın patlak vermesinden sonra sosyal medya hesabından bir açıklama yapıyor ve büyük punto ile: “GEÇMİŞTE TANIŞIKLIĞIMIZ OLAN OĞUZ BULUT İSMİNDE Kİ ŞAHISLA GÖRDÜĞÜM LÜZUM ÜZERİNE, TÜM ARKADAŞLIĞIMIZI BİTİRDİĞİMİ DOSTLARIMA BİLDİRİRİM.” ifadelerine yer veriyor.

21 Ağustos 2017, 14.09’da kişisel Twitter hesabından “Oğuz Bulut isimli kansızı 2 ay önce arkadaş gurubumuzdan çıkardığımız gerçeği ortadadır” diye bir tweet atan Sedat Peker, bir gerçeği göz ardı etmiş gibi gözüküyor.

İhlas Haber Ajansına ait aşağıdaki fotoğraf 9 Temmuz 2017 tarihine ait yani bundan yaklaşık 1, 1-5 ay önce Sedat Peker’in Geleneksel Karakucak Güreşleri’nde (Sivas) çekilmiş. Hemen yanında o zamanlar da yakın arkadaşı olan Oğuz Bulut var. O zamanlarda Oğuz Bulut Ülkü Ocakları Sivas Genel Başkanı değil ama Sedat Peker’in yanında kol gezmesi için hayli yakın arkadaşı olması gerekiyor. Tesadüfen orada olma ihtimali yok. Dailymotion’da 4.44 uzunluğunda bir video kaydı da var.

Google’a “Sedat Peker Karakucak Güreşleri” diye arayınca tüm sonuçlar çıkıyor.

Ve Sedat Peker, malum olay patlak verince suçu LGBT’ye, LGBT’yi de FETÖ’nün kurduğuna ilişkin bir dizi twit atıyor. Sedat Peker LGBT Açıklaması 

Takdiri size bırakıyoruz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.