Ekonomi

Alzheimer Hastası Kredi Çekebilir mi?

Son günlerde sık sık duyduğumuz demans ve alzheirmer hastalığı yaşa bağlı olmaksızın ansızın ortaya çıkan bir rahatsızlık. Bu hastalığa yakalanan hastaların şikâyetleri ger geçen gün hastalık ilerledikçe ileri derecede unutkanlaşmalarıdır. Alzheimer hastaları hastalığın başında pek fark edilmese de her geçen gün yavaş yavaş bildikleri hiçbir şeyi hatırlayamaz oluyorlar. Bu sebeple kredi çekmek gibi ve ya daha başka yasal işlemler yapamazlar ve yapılan bu işlemlerde de sorumlu tutulmazlar.

Alzheimer Hastasına Vekil Tayini İle Kredi Çekebilir!

Alzeimer hastaları zihinsel etkisini kaybetmeye yol açan bir hastalık olduğu için bu hastalar bakıma muhtaç olan hastalardır. Dolayısı ile resmi işlemleri kendileri yapamazlar. Çünkü be hastalar geçmişlerini unutan hastalardır.  Bu hastalar bankalardan kredi çekmeleri doğru olmaz ancak doktor raporu ile hastalık kanıtlanır ise hastaya bakan kişi vasi olarak tayin edilir. Hastanın vasisi hasta adına kredi çekebilir.

Alzheimer Hastasına kredi veren bankanın sorumluğu kendine aittir!

Alzeimer hastalığı unutkanlığa bağlı bir hastalık olduğu için bu hastalar bankalardan kredi çekemezler. Ancak hastanın bakımından sorumlu olan vasisi hastanın adına kredi çekebilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Sponsorlu Bağlantılar: R10 Blog - Sorum Var - evden eve nakliyat - Hedera Güncel - Takipçi Satın Al - TikTok beğeni hilesi - Rfid etiket - saç ekimi - vds