Yedikıta ile İnsan ve Hayat Dergisi Kimin?

Yedikıta ve İnsan ve Hayat Dergileri kime, hangi cemaate ait? Bu yazımızda İnsan ve Hayat Dergisi ile Yedikıta Dergilerinin kime ait olduğundan söz edeceğiz.

Yedikıta Dergisi

Eylül 2008‘de yayın hayatına başlayan dergi daha çok tarih, bilim, kültür ve edebiyat gibi alanlarda içerik üretmekte ve bu içeriklerini takipçileri ile paylaşmaktadır. Dergi, ilk kurulduğunda tamamen tarih odaklı olsa da zamanla bu çizgiden ayrılarak kültür, bilim ve sanat alanlarında da içerik üretmeye başlamıştır. Yedikıta Dergisi, kamuoyunda Süleymancılar olarak da bilinen Süleyman Efendi Cemaati‘ne ait bir dergidir. Dergiye abone olanların önemli bir kısmı da yine cemaat üyelerinden oluşmaktadır. Söz konusu dergi, dijital platformlarda okunabiliyor. Süleymancıların sahibi olduğu Çamlıca Basım Yayın ve Ticaret A.Ş’ bünyesinde kurulan dergi, aylık yayınlanmaktadır. Derginin künyesi aşağıdaki gibidir:

Adına Sahibi: Ahmet TEMİZ
Yayın Yönetmeni: (Sorumlu) Kemal ERKAN
Yayın Koordinatörü: Ahmet APAYDIN
Editörler: Veysel SEKMEN – Tunahan KANICI – Kemal SUBAŞI
Editör Asistanı: Emre BOYACI
Yayın Danışmanları: Selman SOYDEMİR – İbrahim COŞKUN
Grafik Tasarım: Kerem NALIN
Tasarım Uygulama: Süleyman KÖKLÜ
Basın ve Halkla İlişkiler: Hüseyin GÜNEY – İsmail GÜR – Kemal AYDIN
Hukuk Müşâviri: Av. Ali ÇAVUŞOĞLU
Web: Siraceddin EL
Kütüphane ve Arşiv: ÇAMLICA ARAŞTIRMA KÜTÜPHANESİ

İnsan ve Hayat Dergisi

Yine Çamlıca Basım Yayın A.Ş bünyesinde kurulan İnsan ve Hayat Dergisi, daha çok aktüel içeriklere sahip bir dergidir. Aylık olarak neşredilen dergide sağlık, bilim, teknoloji, oyun ve benzeri konular işlenmektedir. İnsan ve Hayat Dergisi’nin kurumsal internet sitesinde birçok kategoride de yazılar mevcuttur. Tüm hakları Çamlıca Basın Yayım‘a ait olan İnsan ve Hayat Dergisi, Mart 2010’da yayın hayatına başlamıştır. Dergi, Yedikıta gibi Süleymancılar olarak da bilinen Süleyman Efendi Cemaatine ait bir dergidir. Derginin aboneleri ise yine çoğunlukla cemaat üyeleridir.

Süleyman Efendi Cemaatinin sahip olduğu kurumlar Yedikıta ile İnsan ve Hayat Dergileri değil. Cemaat ayrıca Fazilet Neşriyat, Arden Hipermarketleri, Arden FC, Hisar Hastanesi gibi kurum/kuruluşların da sahibi durumda. Özellikle Arden Marketleri, Türkiye’nin dört bir yanında hizmet vermektedir. Yine cemaat içerisinde pek çok kurum/kuruluş da yer almaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir