Riikka Valkonen Kimdir? Finlandiyalı Oyuncu Yaşı? Boyu?

Riikka Valkonen kimdir, nereli ve kaç yaşında, boyu kaç? Daha önceki yazılarımızda Finlandiya milli takımı oyuncusu bazı kişilerin yaşamlarını burada sizlerle paylaşmıştık. Bu yazımızda ise ayrıca Riikka Valkonen’den söz edeceğiz.

Riikka Valkonen Kimdir?

15 Nisan 1997 yılında doğan Riikka Valkonen 24 yaşında bir voleybol oyuncusudur. Oyuncunun ana vatanı Finlandiya’dır. Riikka VALKONEN JymyVolley kadın voleybol takımının kaptanlığını yapmaktadır. Riikka Valkonen geçtiğimiz sezon JymyVolley takımına birincilik kazandırmıştır. Genç oyuncunun parlak kariyeri sayesinde bulunduğu takım ile tekrar bir sözleşme imzaladığı bildirilmiştir. 2021 CEV Avrupa Kadın Voleybol Şampiyonası’nda anavatanı olan Finlandiya’nın takımında yer almaktadır. Genç ve başarılı kadın oyuncunun istatistikleri sayesinde bu yıl Finlandiya milli takımında oynamaktadır.

İlginizi Çekebilir:  Ömer Faruk Uluocak Kimdir? Kaç Yaşında? Nereli? Eşi? Dizileri?

Boyu ve Kilosu?

Finlandiya Kadın Voleybol takımında oynayan Riikka Valkonen’in boyu 180 santimetre kilosu ise 68 kg’dır. Takımda dış smaçör olarak pozisyon alan oyuncunun  fiziksel özellikleri tam olarak bu pozisyona uygundur. Başarılı voleybolcu Riikka Valkonen, kulüp kariyerinde başarılı bir performans sergilemektedir.

İlginizi Çekebilir:  Müge Su Şahin Kimdir? Kaç Yaşında? Boyu? Dizileri?

Instagram hesabından da ayrıca paylaşımlar yapan Riikka Valkonen, aktif olarak voleybol kariyerine devam etmektedir. Başarılı voleybol oyuncusu Riikka Valkonen, hem kulüp hem de milli takımda başarılı bir performans sergilemektedir. Riikka Valkonen, aynı zamanda 23 Ağustos 2021 tarihli Türkiye maçında da kadroda yer almıştır. Riikka Valkonen hakkında merak edilen sevgilisi var mı gibi soruların yanıtlarını en kısa sürede sizlerle paylaşacağız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

nişan elbisesi