Axor PMS Arızası Nedir?

Axor PMS arızası ve çözümü nedir? Daha önceki yazılarımızda Axor modeline ait çeşitli arıza başlıklarından söz etmiştik. Bu yazımızda ise kısaca Axor PMS arızasından söz edeceğiz.

Axor PMS Arızası Nedir?

Mercedes Axor ağır vasıtalarda oluşan arıza kodlarından bahsetmiştik bir diğer önemli arıza kodu ise PMS arızası. Bu arıza kodunun anlamı aracın damperiyle alakalı bir bağlantı probleminin var olduğunu gösterir. Aracı bir beyinciye götürerek bağlattığınızda tam kodu ekranda görebilirsiniz. PMS kodu mutlaka damperle alakalı olsa da tam olarak nokta tespiti yapmak için arıza tespit cihazına bağlatmak önemlidir.

İlginizi Çekebilir:  DSG Şanzıman Arızasını Kasko Karşılar mı?

Eğer Axor marka aracınızda PMS sıkıntısını görüyorsanız bu sorunun damper ile alakalı olduğunu söyleyebiliriz. Bu kodun çözümü ise aracınızı oto sanayideki bir beyinciye götürmektir. Nitekim sorunun net olarak tespit edilebilmesi için hatanın tam kodu gerekmektedir. Bu sayede aracınız sorun tespit cihazına bağlanacak ve aracınızın tam hata kodu ortaya çıkacaktır.

İlginizi Çekebilir:  Marş Motoru Yavaş Dönüyorsa Sebebi Nedir?

Hem aracınızın ve sizin güvenliğiniz hem de başkalarının güvenliği için ekrandaki her arıza koduna dikkat etmeniz gerekiyor. Axor PMS arızası ile ilgili sizlere aktaracaklarımız şimdilik bu kadar.

Axor ile İlgili Diğer Yazılarımız

İlginizi Çekebilir:  Passat Anten ve Sigorta Kutusu Nerede?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

e sigara