Ayakkabı Arkası Nasıl Yumuşatılır?

Bazen mağazada denediğimiz zaman uymuş gibi hissettiğimiz ayakkabılarımız, zamanla ayağımıza vurabilir veya giyildikçe arkası sertleşerek canımızı yakabilir. Peki, sık sık yaşanan ayakkabı arkası sorunu nasıl giderilir ve ayakkabı arkaları nasıl yumuşatılır?

1. Çorap + Kurutma Makinesi veya Isı Veren Herhangi Bir Araç Kullanın

Ayakkabınızı çorap ile giydikten sonra sıkıntı yaşadığınız alana ısı tutarak alanın genişlemesini ve ayağınızı daha az rahatsız etmesini sağlamak mümkün. Fakat bunun sadece gerçek deri olan ayakkabılarda geçerli olacağını unutmayın. Çünkü yalnızca deri kumaşı ısı ile genişler. 

2. Pudra

Pudra gibi matlaştırıcı maddeler sürtünme gibi ayakkabı arkasını en fazla sertleştiren kuvveti minimuma indireceğinden, çıplak topuğunuza biraz pudra uygulayarak ayakkabınızın arkasını yumuşatabilmeniz mümkün. 

3. Tabanlıklar

Ayakkabınızın altına koyacağınız tabanlıklarsayesinde, topuğunuzun duracağı alan yükseleceğinden, sert kısmı sizi rahatsız etmeyecektir.

4. Nemlendirici Kremler

Nemlendirici kremleri ayakkabınızın arkasına sürdüğünüz takdirde, ayakkabınızın diğer kısımlarına göre fazla sertleşen kısmı yumuşayacaktır.

5. Soğuk Kompres

Tıpkı ısı gibi soğuk kompres de ayakkabınızın genişlemesini sağlar. Her gün topuk kısmına koyduğunuz buzlar ile ayakkabınızı açabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.