Bayramlarda ve Özel Günlerde Toplu Mesaj Gönderme

Özel günlerde veya bayramlarda şahsımın ve bir miktar kişinin rahatsız olduğuna garanti vereceğim bir konu var: Toplu mesajlar. Öyle ki bu konu şahsımı ciddi anlamda rahatsız etmektedir. Basitliğin ve sıradanlığın en iyi tezahürü, bayramlarda ve özel günlerde atılan toplu mesajlarda çok rahat bir şekilde görülebiliyor.

Örneğin yanı başınızda oturan, çok yakınınızda bulunan kimselere bile toplu mesaj atılabilir, kolaylıkla gönderilebilir hale geldi. Teknolojinin gelişmesi, ilerlemesi ve hatta teknolojinin var olma sebebi, insanların hayatına kolaylık ve pratiklik katmaktır. Bu halde herhangi bir kolaylık ve pratiklikten söz etmek mümkün değildir.

İlginizi Çekebilir:  At Gözlüğü İle Bakmak Ne Demek?

Listeniz ne kadar kalabalık olursa olsun, arayacağınız veya özel bir mesaj atacağınız kişi sayısı belirlidir. Listenin tümüne toplu mesaj almaktansa bazı kişilere atılmayıp belli başlı kişilere atılan mesajlar çok daha iyidir.

Oldukça yavan ve sadece atılmak için atılmış bir içerik unsuru taşıyan toplu mesajlar karşınızdaki kişiye ne derece önem verdiğinizi de gösterir. Öte yandan toplu mesajlara kullanılan içeriklerin hepsinin bir diğerinin kopyası olduğu da aşikardır. Bu halde hala toplu mesajların rağbet görmesi açıkçası pek dikkat çekicidir.

İlginizi Çekebilir:  İçimizdeki Eskiler

Şöyle bir kurtarır yanı olabilir: En azından unutmamış. Bu düşünce çerçevesinde olaya baktığımız vakit, gerçekten de unutmama faslının işe yaradığını görüyoruz. Bunun dışında toplu mesajların herhangi bir savunulur tarafı yoktur.

Mesajın amacından saptığı, kitle iletişim aracı olarak kullanıldığı bu format kısacası beni ve bir miktar fikirdaşımı rahatsız etmekte. Ve en üzücü yanı bu işi sonlandırmanın herhangi bir çözümü yok. Sizle ve nefretinizle kalıyor. Nefret derecesinde olmasa bile ileri seviyede bir soğukluk.

İlginizi Çekebilir:  Yanlış Batılılaşma Meselesi Nedir?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ko cuce