Beşiktaş Kovan Fırın

Beşiktaş’ta Deniz Müzesinin karşısında, eski Kafka Pizza ve Alkım Kitabevi’nin bitişiğindeki Kovan Fırın için yazılmaya değer bir şeyler var.

Her sabah Kadıköy vapurundan Beşiktaş’a geçenlere, Akaretler durağından inenlere ve Beşiktaş semti çalışanlarına atıştırmalık ve kahvaltılık çay, simit, poğaça ve türlü aperitifler sunan Kovan Fırının ayrı bir çekiciliği var. Hemen yanında yer alan ve daha yukarlardaki kahvaltıcılar kadar olmasa da belirli bir yiyecek yelpazesi olan Kovan Fırının insana huzur veren yanını söylemden edemeyeceğim.

İlginizi Çekebilir:  Brain Test 239. Seviye “Bizim At Şimdi de Prenses İstiyor” Sorusunun Cevabı Nedir?

Deniz Müzesinin karışısındaki Kabataş’a bağlanan yoldan geçen arabaları, karşıdan karşıya geçen insanları ve hemen aşağıda Taksim minübüslerinin kalkış saatlerinden sorumlu görevlilerin bağırışlarını ve hep aynı yer etrafında dönmelerini izleyerek keyifli birkaç saat geçirebilirsiniz.

Görevliler

Görevliler oldukça samimi ve güler yüzlü insanlar. Self servis olmasınına rağmen rica ettiğinizde istediğiniz şeyleri getirebilirler.

Güvercinler

Beşiktaş Kovan’ın en önemli figürlerinden biri de güvercinler. Pervazlara konan güvercinlere tabağınızda kalan simit susamlarını vererek güvercinlerin yemelerini izleyebilirsiniz. Masanıza kadar yaklaşırlar, tabağınızdakileri verene kadar sizi göz hapsinde tutar, verince bu göz hapsinden kurtulursunuz.

İlginizi Çekebilir:  Düğün Davetiyesi Seçerken Nelere Dikkat Etmeli?

Müdavimler

Daha çok bölgedeki çalışanlar Shangri-Laa oteli çalışanları, Koton çalışanları ve Kartal Yuvası çalışanlarının dışında buranın müdavimi birisi daha var. Her gün saat sabahın onundan öğlene kadar ya da sabah geç kalırsa öğlenden akşam vakitlerine kadar oturan bir müdavim var. Sürekli kendisiyle konuşur, çalışmayan ve aynı zamanda camı kırılmış bir saat takar, yanından her zaman bir gazetesi vardır ve en önemlisi kimseyle göz teması kurmadan ufka doğru bakar. Kovan’ın iki katından en çok birinci katında oturur. Bu müdavimi Kovan’a birkaç kez gelmiş olanlar mutlaka görmüştür.

İlginizi Çekebilir:  Brain Test ''İşte Kahraman Kedimiz Tekir İçin Geçecek Başka Bir Vadi'' Cevabı?

Ürünler

Ürünleri harika kalitede ve sürekli sıcak. Soğuksa da ısıtıyorlar. Özellikle sabah saatlerinde peynirli poğaçası ağızda eriyor. Güne güzel başlamak adına burada kahvaltı yapmak önemli. Kendinizi iyi hissediyorsunuz. Çikolatalı kurabiyeleri, dere otlu poğaçası, galetaları ve dahi pek çok ürünü denenmeye değer.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

e sigara - Eskişehir Oto Ekspertiz - Oto Ekspertiz - instagram takipçi satın al - PCR Testi