Spor

Beşiktaş’a Acil Müdahale

Son iki yılın şampiyonu ve özellikle geçtiğimiz sezon gerek Avrupa’da gerek Türkiye’de oynadığı futbolla birçok başarıya imza atan siyah-beyazlı ekip tarafından henüz haziran ayında çok daha güzel bir gelecek sene sözü veriliyordu. Hem kadronun derinliği hem de kalitesi anlamında 3. Şampiyonluk neredeyse gidip alırız çizgisiyle çoktan yola koyulan ekip v daha transfer dönemi başlamadan paçaları sıvamıştı.

Gerek teknik ekip gerek yönetim kurulu gittikçe iyiye gideceğiz sinyallerini veriyordu fakat hesaba katılmayan birkaç husus ki şimdiden çok çok büyütmemiz de haksızlık olur Beşiktaş’ın başını ağrıtabilecek düzeyde. En başında ise yaş ortalaması geliyor. Malum oyunu domine eden ve her anlamda takımın omurgasını oluşturan orta sahanın en önemli iki ismi Q7 ve Atiba 34 yaşında sezona ne kadar istekli girecek olsalar da sezonu nasıl bir performans ile bitirecekleri merak konusu. Maliyeti düşük diye günü kurtarma amaçlı yapılan Pepe ve Nefredo transferleri de olası başarısızlık durumunda takımın başına yara açacak gibi. İyi oyuncu ya iş yapar dense de PSG klübünün 1+1 lik teklifine rağmen 2+1 sözleşme için Beşiktaş’a gelmesi Pepenin çok büyük bir risk taşıdığını söylememde bana yardımcı oluyor. Son yıllarını vasatın oldukça altında yaşayan negredo ise eski günlerine kavuşur mu kavuşursa ne zaman kavuşur bu gibi sorular da Beşiktaş taraftarının kafasını biraz kurcalamalı. Sonuçta ligimiz zamanında isim yapmış ama dediğim gibi ZAMANINDA oyuncuların son yıllarındaki tatil yeri gibi.

Öte yandan teknik ekibin acil bir şekilde defansa takviye istemesine rağmen orta alana ve forvete takviye yapılması hele ki son klübünde formsuz olan Pepe’nin olası performans düşüklüğü halinde takımın kötü günler göreceği anlamına geliyor. Lens ise bu sayıp döktüklerimizin dışında çok verimli ve diğerlerine göre ligimiz tanıyan yararlı bir transfer ama orda da dikkat edilmesi gereken husus Gökhan’ın da gelmesi ile Lensin keseceği oyuncu ve yakalayacağı forma şansı. Q7 ve Babel geçtiğimiz sezon vazgeçilemez iki oyuncu iken bu sezon Gökhan ve Lens ile Şenol hoca mutlaka bu 4 oyuncudan en az birisini kesmeli. yaşından dolayı iyi oynasa da Q7 sezon başında forma şansı bulacaktır ama sezon ilerledikçe Lens Gökhan tercihi daha verimli tercih olacaktır.

Babel ise forvet arkası konumda Liverpooldaki günlerinde olduğu gibi çok verimli olabilir. Takımın hazır olmadığı ise bi gerçek. Süper kupa da Konyaspor’a elenen ekip hazırlık maçlarında da eksik oyuncu eksik oyun sinyallerini verdi. Benim şahsim güvence olarak gördüğüm isim ise kurt teknik adam Şenol Güneş. Takımını herkesten iyi tanıyan hoca bu günlerde düşünceli bir tavır takınıyorsa vardır elbet bir sebebi ama Hoca da farkındaki takviyeler yapılmazsa 3. Şampiyonluk hele ki rakipler bu derece gövde gösteresi yaparken çok uzakta kalan bir hayal olabilir.

Hüseyin Arslan

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.