Gündem

Birbirinden İlginç Patentler: Sırt Sıvazlama Aygıtı

Her geçen gün, birbirinden farklı icatların ve arayışların yapıldığı ve üzerinde kafa yorulduğu bir gün olarak geride kalıyor. Patentler, yapılan bu icat ve arayışları ise bir bir kayıt altına almakla mükellef. Kayıtlara geçen birbirinden farklı patent var. Bu yazımızda sizlere Patent numarası US 4,608,967 olan 31 Mayıs 1981 tarihinde patent kaydına geçmiş bir icattan bahsedeceğiz: Sırt Sıvazlama Aygıtı.

Ralph R. Piro tarafından Mayıs 1981’de kayıtlara düşen ”sırt sıvazlama aygıtının” ne amaçlı bulunduğunu ya da bulup, icadı patenetini alacak kadar önemli kılan sebebin ne olduğunu merak ediyorsunuzdur. Patentin hikayesi şöyle:

”Büyük olasılıkla çocukken Zelenka’nın ”bebek pışpışlama makinesi” yüzünden travma geçiren Piro, bu makineyi, ”insanın kendi kendine sırtını sıvazlayabilmesi için” icat etti. ”Bu aygıt sayesinde insan aşırı mekanikleşmiş toplumda, duygusal yaşamın bazı çuvallamalarını aşmayı sağlayacak psikolojik desteği bulabilir.

Sırt Sıvazlama Aygıtı

Patent No: US 4,608,967

Kayıt: 31 Mayıs 1981

Patent Sahibi: Ralph R. Piro

Açıklama: Bu aygıt sayesinde insan aşırı mekanikleşmiş toplumda, duygusal yaşamın bazı çuvallamalarını aşmayı sağlayacak psikolojik desteği bulabilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.