BMW Dikkatli Sürün Motor Tam Gücünde Kullanım Mümkün Değil Hatası Nasıl Çözülür?

BMW marka araçların çok hassas olduğunu destekler nitelikte bir arızadan bahsedeceğiz bugün: ‘tahrik arızası’ Eskiden beri diğer araçlara göre çok daha nazlı olduğu açık. Aracınızın teknolojik ekranında sürüşünüz ile ilgili problemleri ve uyarıları göreceksiniz. Eğer sürüş güvenliğinizi etkileyecek bir problem değilse sürüşe devam edebilirsiniz. Yine de en kısa sürede müdahale etmezseniz daha büyük problemlere yol açabilir.

İlginizi Çekebilir:  Klima Açınca Araç Stop Ediyor Neden?

Fakat başlıkta belirttiğimiz dikkatli sürün motor tam gücünde değil hatası bu şekilde gözardı edeceğiniz, erteleyeceğiniz türden bir arıza değildir. Bu arızayı gördüğünüzde ilk yapmanız gereken bir yetkili servise uğrayarak arızayı tamir ettirmeniz olacaktır. İşin ilginç tarafı bu tür arıza BMW’nin en yeni modellerinde daha fazla görülmektedir. F serisi modellerde bu soruna kronik desek abartmış olmayız.

İlginizi Çekebilir:  Uzun Yolda BMW mi Mercedes mi Rahat?

Bu hatanın çıkma sebebi aracınızın turbosunun düzgün olarak çalışmamasından kaynaklı olabilir. Akla gelecek ilk şey aracınızda yazılım varsa turbo ayarlarıyla da oynanıldığından dolayı aracın beyninin karışması olabilir. Yazılım olmasa dahi bir yazılım güncellemesi ile durumu kurtarabilirsiniz. Diğer ihtimal ise biraz daha masraflı olan kötü ihtimal. Turbo hortumlarının değişmesi gerekebilir. Bu şekilde aracınızı kullanmaya devam ederseniz aracınız performanslı bir şekilde turbo açamayacağı için yüksek devirlerde istediğiniz performansı alamayacağınız gibi aracınız çok yakacatır. Bunun sebebi dolaylı olarak aracınızın gücü yetersiz olduğundan, tam motor gücünde kullanım mümkün olmayacaktır ve dik rampa ve sollamalarda dip gaz yapacağınız için daha fazla yakıt gereksinimi duymuş olacaksınızdır.

İlginizi Çekebilir:  Kia Rio Check Lambası Neden Yanar?

Teknolojik Deli

Montaigne'e çıraklık yapıyordum, kovuldum. Biraz okuduktan sonra neden kovulduğumu anlayacaksınız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

e sigara