Gündelik Hayat

Brain Out “Tüm Işıkları Yak” Sorusunun Cevabı Nedir?

Brain Out isimli zeka sorusu oyununu, son zamanların en çok oynanan ve indirilen mobil oyunları arasında yer alıyor ve oyun yüz binlerce kişi tarafından keyifle oynanan oyunlar arasında. Gerek AppStore gerekse Play Store’da en çok indirilenler arasında yer alan Brain Out oyununda sorulan bazı sorular, gerçekten de kafa karıştırıcı olabiliyor. Daha önceki yazılarımızda Brain Out isimli zeka sorusu oyununda sorulan bazı sorulardan söz etmiştik. Bu yazımızda ise kısaca “tüm ışıkları yak” sorusundan söz edeceğiz. 

Tüm Işıkları Yak 

Brain Out oyununda sorulan soruların ekranda yer alan objelerle muhakkak çözülebileceğini söylemiştik ancak bu ve benzeri sorularda soruların çözümü için soruda isteneni yapmak gerekiyor. Ekranda yer alan ampüllerden hepsinin yanması imkansız. Bu yüzden farklı bir mantık yürütmeliyiz. 

Sorunun Doğru Cevabı: Ampülü Dışarı Taşı

Evet. En sağda yer alan ampülü ekranın dışına doğru taşıyın ve ilk anahtar ile ampülü yakın. Sorunun cevabı görüldüğü üzere diğerlerinden oldukça farklı. 

Brain Out Nasıl Çözülür? 

Gördüğünüz üzere oyunun en temel mantığı, kelime oyunları ve bunun gibi aslında zeka gerektirmeyen farklı dikkat gerektirecek sorular. Aynı zamanda oyunda bazen telefonu sallamak, yan çevirmek veya sağa sola hareket ettirmek de bir çözüm olabiliyor 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.