Brain Test 274. Seviye “Cevap Nedir” Sorusunun Cevabı Ne?

Brain Test isimli oyun, şüphesiz son zamanların en çok indirilen ve oynanan mobil zeka oyunları arasında yer alıyor. Oyunda sorulan soruların gerçek anlamda zor olmasından dolayı bazı kullanıcılar soruların cevaplarını Google başta olmak üzere çeşitli arama motorlarında aratıyor. Daha önceki yazılarımızda Brain Test isimli oyunda sorulan bazı soruların cevaplarını sizlerle paylaşmıştık. Bu yazımızda ise kısaca “cevap nedir” sorusundan söz edeceğiz. 

Brain Test 274. Seviye: Cevap Nedir? 

Bu ve buna benzer sorular daha önce de Brain Test isimli oyunda sorulmuştu. Soruların cevapları ise hemen hemen birbirine benzer ve aynı içeriklere ve çözüm mantığına sahip. Bu soruda da bizden istenen denklemin çözümünü bir şekilde doğru bulmak peki ama nasıl? 

Sorunun Doğru Cevabı 

İlk önce soruda hangi sayıyı elde etmemiz istendiğine bakalım. Bizden istenen 20 sayısını elde etmek. Bunun için şıklara bakıyoruz ve şıklarda 13 ve 7 sayılarını görüyoruz. 13 ve 7 sayılarını üst üste koyun ve 20 sayısını elde edin. Böylece sorunun doğru cevabını vermiş ve bir sonraki bölüme geçmiş olacaksınız. 

Brain Test Nasıl Çözülür? 

Oyunda birkaç istisna haricinde tüm soruların çözümünde temel mantık işe yarıyor. Soru cümlesinde yer alan kelimelere ve kelime oyunlarına dikkat edin. Aynı zamanda bazı sorularda ekrana rastgele dokunmak, telefonu sallamak, yan çevirmek veya sağa sola döndürmek de bir çözüm olabiliyor. 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

%d blogcu bunu beğendi: