Bülent Kökoğlu kimdir? Ekşi Sözlük’te Bülent Kökoğlu ismi neden gündem oldu?

Daha önceki yazılarımızda çeşitli kişilerin neden gündem olduklarını burada sizlerle paylaşmıştık. Bu yazımızda ise kısaca “Bülent Kökoğlu”ndan söz edeceğiz.

Bülent Kökoğlu Neden Gündem Oldu?

Bülent Kökoğlu, sosyal medya hesabından paylaştığı bir videoda başörtülü kadınlara hakaret etmiş ve ağza alınmayacak sözler sarf etmişti. Havalimanına indiği sırada video kayda alan Kökoğlu, Türkiye’nin İran’a döndüğünü, her tarafta başörtülü kadınların olduğunu söylemişti.

“Ülke olarak öyle bir yere gidiyoruz ki” diyen Kökoğlu, her yerde kapalı kadınların çalıştığını etrafta herkesin kara çarşaflı olduğunu söylemişti.

İlginizi Çekebilir:  Hande Cömertler Kimdir? Nereli ve Kaç Yaşında? Sevgilisi? Boyu? Oynadığı Dizileri?

Ülkenin ahlaksızları olarak nitelediği başörtülü kadınlara hareketlerine devam eden Bülent Kökoğlu, videosunda da sık sık Mustafa Kemal Atatürk’ten “sarı kurt” olarak bahsetmişti.

Bülent Kökoğlu’nun paylaştığı bu video, Ekşi Sözlük’te “havalimanında başörtülülere kin kusan yaratık” başlığında günün en çok tartışılan gündem maddelerinden biri oldu. Ekşi Sözlük yazarları tarafından eleştirilen Bülent Kökoğlu, bazı yazarlar tarafından ifade özgürlüğünü kullandığı için savunulurken çoğu yazar tarafından da eleştiri oklarının hedefi oldu.

İlginizi Çekebilir:  Selçuk Kılıç Kimdir? Nereli ve Kaç Yaşında? Boyu? Eşi? Oynadığı Diziler?

Ancak daha sonra “altın horda” isimli bir Ekşi Sözlük yazarı videoya kayda alan kişinin Bülent Kökoğlu olduğunu ortaya çıkardı. Yazar, ayrıca Bülent Kökoğlu’nun kişisel Facebook hesabındaki paylaşımları da yazısına ekleyerek bu olayın bilinçli bir şekilde yapıldığını ortaya koydu.

Ekşi Sözlük’te bu sefer de “havalimanında başörtülülere kin kusan adamın aktroll çıkması” başlığı açıldı ve başlık gündeme oturdu.

İlginizi Çekebilir:  Gazeteci Yazar Ömür Sabuncuoğlu Kimdir? Nereli ve Kaç Yaşında? Kitapları?

Bülent Kökoğlu isimli bir vatandaşın ilk başta başörtülü kadınlara hakaret etmesi ve bunu nefretle söylemesi üzerine Ekşi Sözlük yazarları Kökoğlu’na cephe almış ancak daha sonra Bülent Kökoğlu’nun bir troll olduğu anlaşılınca desteklerini çekmişlerdi.

Bülent Kökoğlu’nun başörtülülere hareket eden vatandaşın bu videoyu neden ve hangi amaçla çektiği ise yine ayrı bir tartışma konusu olacağa benziyor.

Detaylı bilgiler ve daha fazlası için bu yazımızı güncelliyoruz. Yeni bilgiler ve fazlası için takipte kalın.

Teknolojik Deli

Montaigne'e çıraklık yapıyordum, kovuldum. Biraz okuduktan sonra neden kovulduğumu anlayacaksınız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

e sigara