Burhaniye Metrobüs Durağında İnecek Var mı?

Metrobüsün toplamda 44 tane durağı var. Her durakta aşağı yukarı binlerce kişi inip biniyor. Uzunçayır, Söğütlüçeşme ve Zincirlikuyu yoğunluk açısından en kalabalık metrobüs duraklarından biri. Fakat Burhaniye metrobüs durağı, içlerinden belki de en boş olanı. 15 Temmuz Şehitler Köprüsü’nden bir sonraki, Altunizade durağından bir önceki durak olan Burhaniye metrobüs durağını Avcılar-Söğütlüçeşme, Zincirlikuyu-Söğütlüçeşme ya da Beylikdüzü-Söğütlüçeşme metrobüs hattını kullananlar bilecektir.

İlginizi Çekebilir:  Brain Test ''Televizyonu Aç Lütfen En Sevdiğim Dizi Başlamak Üzere'' Sorusunun Cevabı Nedir?

Bu durakta metrobüs şöförü 15 Temmuz Şehitler Köprüsü’nden çıktıktan sonra 15 saniye gaza basar ve “duracak” düğmesine basan olup olmadığını ve durakta bekleyen insan var mı yok mu bir çırpıda bakıp hemen Altunizade durağına doğru aracı sürer. Nadir de olsa özellikle sabah saatlerinde Burhaniye durağından binenler olur. Akşam saatlerinde ise durakta inecekler vardır. Onun dışında bu durağı kimse kullanmaz.

İlginizi Çekebilir:  Su Faturası Gelmedi Ne Yapmalıyım?

Metrobüs ahalisi de merakla bu durakta inecek olanlara bakar. Zira enderdir. Türünün son örneğidir. Olsa olsa iki ya da üç kişidir.

Metrobüs durağından indiklerinde ahali tarafından “nereye gidiyor bu insanlar” gibisinden bakışlarıyla karşılaşırlar.

Hatta bazen metrobüs şöförü ahaliye sorar “Burhaniye’de inecek var mı?” diye. Cılız bir ses: Var. “Hay Allah, koca otobüsü durduracağız şimdi”

İlginizi Çekebilir:  Süt İzni Nedir? Kaç Gündür? Nasıl Hesaplanır?

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

e sigara