Bursa Eski Belediye Başkanı Recep Altepe Kimdir?

Recep Altepe, Türk siyasetçi ve Bursa eski Belediye Başkanı. İlkokul ve lise eğitimini Bursa’da tamamlayan Recep Altepe, Ankara Gazi Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Makine Mühendisliğini kazandı ve bu bölümden mezun olarak 1983’te kendi işini kurdu. Kalorifer, buhar kazanı imalatı, ısıtma-soğutma tesisatı ve proje işleri yapan Recep Altepe, Refah Partisi İl Yöneticiliği ve İl Başkan Yardımcılığı görevlerinde bulundu.

İlginizi Çekebilir:  Fuat Güder Kimdir? Nereli ve Kaç Yaşında?

1994 yılı yerel seçimleri Recep Altepe’nin profesyonel bir şekilde siyasete atılmasının ilk aşamasıydı. Bursa Büyükşehir ve Yıldırım Belediyesi Meclis Üyelikleri ile BUSKİ Genel Kurul Üyeliği‘ne seçilen Recep Altepe, 1999 yılındaki seçimlerde tekrar bu görevlerde bulundu. Görevi esnasında çeşitli yurt içi ve yurt dışı gezileri yapan Recep Altepe, ıldırım ve Büyükşehir Belediye Meclisleri´nin; Bütçe ve Mali İşler, İmar ve Ulaşım Komisyonları’nda da çeşitli görevlerde bulundu.

İlginizi Çekebilir:  Muzaffer İzgü Kimdir?

Daha sonra 2004 yılındaki yerel seçimlerde Bursa Osmangazi ilçesi Belediye Başkanı olan Recep Altepe, 2009 ve 2014 yılındaki yerel seçimlerde Adalet ve Kalkınma Partisi’nin Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı oldu.

Türkiye Sağlıklı Kentler Birligi ve Marmara Belediyeler Birliği´nin de başkanı olan Altepe, aynı zamanda Recep Tayyip Erdoğan’ın askerlik arkadaşıdır.

İlginizi Çekebilir:  Dov Moran Kimdir?

Hikmet Şahin‘in yerine göreve gelen Recep Altepe evli ve üç çocuk babasıdır.

Recep Tayyip Erdoğan‘ın istifasını istediği belediye başkanlarından olan Recep Altepe bugün görevinden istifa etti.

Recep Altepe, Melih Gökçek’in de aralarında bulunduğu istifası beklenen belediye başkanlarından biriydi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

e sigara