Gündem

Okuma Yazma Kitabındaki Sigaralı Kaka Görseli

Eğitim öğretimde daha önce yaşanan skandallar ve rezaletlerin tamamı bu seneki eğitim öğretim sezonunda fazlasıyla gerçekleşirken bu sene özel eğitim için hazırlanan okuma kitaplarında çocuklara yönelik çeşitli egzersizlerin yer aldığı bir bölüm dikkat çekti. Kitabın bir bölümünde sigaralı bir kakanın görseli var.

Görsel “A” harfi egzersizi ve “A” harfinin cümle içerisindeki kullanımını göstermekte. Fakat görselin ilginç yanı kakaya saplı bir sigara izmaritinin olması.

Kitabın hedef kitlesi ise henüz çocuk yaştaki bireyler. Müfredatın radikal bir değişimle sil baştan yazıldığı 2017-2018 eğitim öğretim yılındaki bu skandal şimdiden çok konuşulanlar arasında.

Akıllara kakadan başka bir kelime gelmedi mi? sorusunu akıllara getiren görselin tıpkı 7. sınıf Sosyal Bilgiler Ders Kitabı gibi toplanıp toplanmayacağı merak konusu.

Zira geçtiğimiz günlerde basın özgürlüğü ile alakalı bir bölüm oldukça eleştirel ve iğneleyici olduğu gerekçesiyle 7. Sınıf Sosyal Bilgiler Ders Kitabı toplatılmıştı.

Her geçen gün yeni bir skandalla çalkalanan ülke eğitim sisteminin ilerleyen günlerde ne gibi olaylarla sarsılacağı da yine şimdiden merak konusu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.