Cemaat Yurdunda “Düşerek Öldü” Denilen Çocuğun “Dövülerek” Öldüğü Ortaya Çıktı

Bir cemaat yurdunda kalan küçük çocuğun düşerek hayatını kaybettiği belirtildikten sonra ortaya çıkan görüntülerin olayın tam tersini yansıtmasının ardından söz konusu olayla ilgili sosyal medyada tepkiler meydana geldi. 

Cemaat yurdunda kalan küçük çocuğun, yurt hocaları tarafından ailesine düşerek hayatını kaybettiği bilgisi verilmiş fakat daha sonra ortaya çıkan görüntülerde çocuğun düşerek değil dövülerek hayatını kaybettiği öğrenilmişti.

Söz konusu olayın ardından acılı anne, kameralar önünde sorumlulardan hesap sordu, oğlunun ölümümden kurs hocaların mesul tuttu. 

İlginizi Çekebilir:  AKP’nin İtibar Politikası: 169 Bin Nüfuslu Palandöken’e 22 Milyon Liralık Nikah Sarayı

Yukarıdaki videoda da görüldüğü üzere iki küçük çocuk henüz belirlenemeyen bir nedenden dolayı kavga ediyor ve kavga, yurt hocasının gözü önünde oluyor. Maktul çocuk, kavgada çeşitli yerlerinden yumruk yiyor ve ayağa kalktıktan kısa bir süre sonra dengesini kaybedip merdivenden aşağı düşüyor. 

Daha sonra ise (çocuğun annesinin anlattıklarına göre) yurt hocaları ambulans çağırmak yerine doktor çağırıyor ve sarsıntı geçiren çocuğa müdahale gecikiyor. 

İlginizi Çekebilir:  Atilla Yeşilada: Bu Durgunluk IMF'siz Bitmez

Daha sonra yine çocuğun annesinin anlattıklarına göre hastanede çocuğun elbiseleri, kıpırdamaması yönündeki uyarılara rağmen değiştiriliyor. Videoda küçük çocuğun üzerinde gri bir pantolon varken hastanede bu pantolon değişiyor. 

Olay, özellikle sosyal medyanın gündemine bomba gibi düştü. Ekşi Sözlük ve Facebook’ta konuyla ilgili olarak binlerce yorum yapıldı. Olaya ilişkin herhangi bir soruşturma başlatılmazken ilerleyen saatlerde akıbetin ne olacağı merak konusu. 

Görüntülerde yer alan  kursun bir “Süleymancılar” kursu olduğu iddia ediliyor fakat kursun hangi cemaate ait olduğuna ilişkin kesin bir bilgi yok. 

İlginizi Çekebilir:  Şimdi Kudüs, İsrail’in Başkenti mi?

Fakat videonun başında görülen ve kavgaya müdahale etmek yerine izlemeyi tercih eden, küçük çocuğun düştükten sonra sadece arkasından bakan yurt hocasının vicdanı, videodaki en rahatsız edici detaylardan biri.

Sosyal medyada pek çok kişi aileyi suçlu bulurken çoğunluk yurt hocasını ve yurtları suçlu buldu. Bazı kullanıcılar ise çocukların neden bu tarz kurumlara verildiğini söylediler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

nişan elbisesi