Gündem

Koç Üniversitesi Araştırma Görevlisi Mustafa Karataş’ın Seda Özen’le Dalga Geçtiği Twitleri

İstanbul’da yıkılan yıkılmaya ve unutulmaya yüz tutmuş eserlerin yeniden toplum tarafından bilinmesi için Twitter’dan paylaşımlarda bulunan Seda Özen’e Koç Üniversitesi araştırma görevlisi Mustafa Karataş’tan birbiri ardına seviyesiz ve son derece araştırma görevlisi kimliğine yakışmayan açıklamalar geldi. Koç Üniversitesi araştırma görevlisi olan Mustafa Karataş, Seda Özen’in Twitter’ı kullanma biçimini eleştirilen yaptığı topluma fayda sağlayan işi de aynı zamanda küçümseyerek kendi acizliğini gözler önüne şermiş oldu.

Seda Özen’in paylaştığı Twitin altına “İşiniz ne anlamadım. Eski fotoğrafları paylaşıp “Aaah ah” demek mi? Aferin. Çok büyük işmiş. Al sana benden beş lira” yazan Mustafa Karataş, daha sonra kendisinin akademisyen olduğunu, Seda Özen’in de “paçoz” bir mimar olduğunu söylemiş ve Seda Özen’e ithafen kariyerine hayalinin bile erişemeyeceği tarzından bir yorum yapmıştı.

Ülkemiz araştırma görevlilerin kültürel ve entelektüel birikimlerinin ne olduğunu bir kez daha sorgulatan Mustafa Karataş, Furkan Bölükbaşı skandalının ardından bir kez daha akademisyenlerin yetkinliğini sorgulattı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.