CNN Türk Muhabiri Enver Kaptanoğlu Kimdir? Nereli ve Kaç Yaşında?

CNN Türk muhabiri Enver Kaptanoğlu kimdir, nereli ve kaç yaşında? Daha önceki yazılarımızda çeşitli meslek gruplarından yüzlerce kişinin hayat hikayesini burada sizlerle paylaşmıştık. Bu yazımızda ise kısaca Enver Kaptanoğlu’ndan söz edeceğiz.

Enver Kaptanoğlu Kimdir?

  • Muhabir.

1981 yılında Bandırma’da dünyaya gelen Enver Kaptanoğlu, 2001 yılında Marmara Üniversitesi İletişim Fakültesi Radyo Televizyon ve Sinema Bölümü’nü kazanmıştır. Öğrenciliği esnasında ise Show TV Dış Haberler masasında çalışmaya başlamıştır. Burada 6 yıl görev yapan Enver Kaptanoğlu, 2008 yılında ise CNN Türk Dış Haberler servisinde görev almaya başlamıştır.

Türkiye ve dünya gündemine ilişkin pek çok olayın ortasında, en sıcak noktasında görev yapan Enver Kaptanoğlu; Suriye, Irak, İsrail, Filistin, Afganistan ve Somali gibi birçok ülkeden haberlere imza atmıştır. Öte yandan Fırat Kalkanı, Zeytin Dalı ve Barış Pınarı harekatlarında Suriye ve Irak sınırından birçok habere imza atmıştır. Ayrıca Ebola virüsünün yoğun olduğu zamanlarda Batı Afrika ülkelerinden haberler yapmış, belgesellere imza atmıştır.

Ayrıca 2015 senesinde Ege sularında yaşanan mülteci krizi, Somali ve Çad’da yaşanan savaş ve açlık, DAEŞ terör örgütünün Ezidi katliamları konu edinen pek çok belgeseller çekmiştir. 2018 ile 2019 yılları arasında ‘Dünyadan’ adlı haber programını hazırlayıp sunmuştur. Halen CNN Türk ekranlarında Dış Haberler Editörlüğü ve muhabirliği görevini yürüten Kaptanoğlu, pazar günleri ekrana gelen ‘Nasıl?’ programını sunmaktadır.

Enver Kaptanoğlu ile İlgili Aramalar

Google’da Enver Kaptanoğlu ile ilgili arama yapan kullanıcılar aynı zamanda şunları da aradı;Enver Kaptanoğlu Twitter Enver Kaptanoğlu Instagram Enver Kaptanoğlu Nasıl Enver kaptanoğlu ekşi Enver Kaptanoğlu nereli CNN TÜRK Enver Kaptanoğlu Enver Kaptanoğlu biyografi Enver kaptanoğlu programı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.