Gündem

Çorlu Ahi Evran Meslek Lisesinde Sınıfta Öğretmene Yapılan Büyük Saygısızlık

Çorlu ilçesinde bir meslek lisesinde bir sınıfta öğrenen ve öğrenciler arasında yaşanan olay sosyal medyada geniş yankı uyandırdı. Sosyal medyayı sallayan bu olay Çorlu Meslek Lisesinde yaşandı.

Amatör bir kamera tarafından kayda alınan bu görüntüler özellikle Ekşi Sözlük’te oldukça fazla eleştirildi.

Görüntülerde öğretmen, sınıfta kontrolü kaybedince öğrencileri tarafından maskara yapılıyor. Olay, özellikle kırmızı kapüşonlu bir lise öğrencisinin öğretmenin yanına gelmesiyle iyice çığrından çıkıyor.

Her ne kadar öğrencileri üzerinde etkisi ve kontrolü zayıf olan bir öğretmen olsa da söz konusu videoda yer alan öğretmenin öğrencileri tarafından alaya alınması, hoş olmayan bir durum.

Videoda yapılan her şeye rağmen sükunetini koruyan öğretmeni de tebrik etmek gerekiyor. Bu görüntüler sadece bize yansıyan ve en iyi ihtimalle kayda alınan görüntüler. Bu görüntülere benzer onlarca hatta binlerce olay yaşanıyor fakat bizim bildiklerimiz sadece gördüklerimizden ibaret.

Elbette ki bu görüntüler bize şu soruyu da sordurtuyor: Meslek liselerinde gerçek anlamda bir eğitim var mı? Çoğu meslek lisesi için düşünecek olursak eğitim ciddi anlamda yerlerde. Bu görüntülerden de gayet anlaşılabiliyor.

Merak edilen bir soru da şu: Dersi sabote etmeye çalışan bu öğrenciler ileride meslek sahibi, bir oy sahibi insanlar olacak. Peki bu öğrencilerin insanlığa ne gibi bir katkısı olacak? İnsanlığı geçtim bu ülkeye ne gibi bir katkısı dokunacak?

Düzenleme: Söz konusu öğretmen hakkında bakanlık soruşturma başlatmış.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Sponsorlu Bağlantılar: R10 Blog - Sorum Var - evden eve nakliyat - Hedera Güncel - Takipçi Satın Al - istanbul evden eve nakliyat - TikTok beğeni hilesi - Rfid etiket - saç ekimi