Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Soylu’nun İstifasını Kabul Etmedi

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun istifasını kabul etmedi. Soylu, son zamanlarda virüs salgını nedeniyle yapılan yanlışlıklardan kendini mesul tutarak görevinden istifa ettiğini duyurmuştu. İstifa haberinden birkaç saat sonra Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Süleyman Soylu’nun istifasını reddetti. 

Ajanslara düşen son dakika haberlerine göre Süleyman Soylu’nun istifasını kabul etmeyen Erdoğan, konuyla ilgili olarak henüz bir açıklama yapmazken istifanın kabul edilmediğini belirtti. 

Süleyman Soylu Neden İstifa Etti? 

Ülkedeki virüs salgını ve son olarak sokağa çıkma yasağı sırasında yaşanan ihlaller nedeniyle açıklama yapan Süleyman Soylu şu açıklamalara yer verdi: 

* Gayretle ve titizlikle yürütülen bir süreçte, tamamen salgının önlenmesine yönelik hafta sonu sokağa çıkma kararının uygulanmasının sorumluluğu, her yönüyle şahsıma aittir.

* Başlangıçta kısıtlı saatlerde de olsa ortaya çıkan görüntüler, mükemmel yönetilen bu süreçle uyuşmadı.

* Yaşadığım onca tecrübe, sorumluluk kısmı üzerimizde olan bu olayda, böyle görüntülere yol açmamalıydı.

PELİKANCILAR İSTİFADA ROL ALDI MI? 

Soylu’nun istifasının ardından sosyal medyada İçişleri Bakanı’nın istifasının perde arkasında Pelikancılar olarak bilinen AKP içindeki örgütün neden olduğu ortaya atıldı. Virüs sürecinde İçişleri Bakanı, Pelikancılar tarafından sosyal medyada büyük bir karalama kampanyasına maruz bırakılmıştı. 

One thought on “Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Soylu’nun İstifasını Kabul Etmedi

  • Nisan 12, 2020 tarihinde, saat 11:45 pm
    Permalink

    içerikten cok reklam var birşey anlamadım sitenizden

    Yanıtla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

%d blogcu bunu beğendi: