Cüneyt Özdemir’den Zeynep Erkan’a: Gemileri Yaktın Herhalde

Reza Zarrab davasında Türkiye’ye bilgi aktarımını sağlayan iki bağımsız gazeteciden Cüneyt Özdemir’in Zeynep Erkan’a söylediği “gemileri yaktın” çıkışı, şimdiden çok konuşulacaklar arasında yerini almış durumda.

Yolsuzluk ve rüşvet kapsamında Türkiye’yi yakından ilgilendiren Reza Zarrab Davası’nda Türkiye’de kayda değer herhangi bir medya kuruluşunun bilgi akışı konusunda yeterli olmaması üzerine davayı takip eden Türk vatandaşlarını YouTube üzerinden yayın yapan Cüneyt Özdemir ve Zeynep Erkan’ı takip ediyordu.

Cüneyt Özdemir’in yayınladığı bir videoda Zeynep Erkan’ın davada agresif bir tavır sergilemesi ve dava sürecinde söylediği ağır sözlere binaen “gemileri yaktın herhalde” demesi şaşırttı.

Bilindiği üzere Cüneyt Özdemir, Reza Zarrab davası sürecinde daha yumuşak bir tavır sergilemiş ve bu durum davayı takip edenler tarafından rahatsızlıkla karşılanmıştı.

Kanal D’deki görevden ayrıldıktan sonra mesleğine sosyal medya üzerinden (YouTube) devam eden Cüneyt Özdemir, gündem ve gündem sıkı maddeler üzerinde yayınladığı videolarla takipçilerini bilgilendiriyordu.

Zeynep Erkan’a söylediği “gemileri yaktın” çıkışı ise “bunun Türkiye’ye dönüşü var, böyle ağır sözler söyleme, Türkiye’de seni tutuklarlar” şeklinde algılandı.

Sarraf ve Atilla Davası’nda 6. Gün Neler Yaşandı? başlıklı videonun 2. dakikasının 10. saniyesinde söylediği sözleri linke tıklayarak izleyebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.