Devletin Müdüründen Muhalefete Oy Veren Vatandaşlara: “İnlerine Gireceğiz Allahsız Piç Kurularının!”

31 Mart yerel seçimlerinin üzerinden bir hafta geçmesine rağmen seçim hakkında ortaya atılan iddialar ve açıklamaların ardı arkası kesilmiyor. Bir skandal açıklama da Trabzon Pelitli Gençlik Merkezi Müdürü Hakan Usta’dan geldi. Usta, 31 Mart yerel seçimlerinde muhalefete oy veren vatandaşlar için “piç kuruları” ifadesine yer verdi. Ekrem İmamoğlu hakkında de “Kemalist zavallı” yorumunda bulundu. Hakan Usta’nın bu açıklamalarından sonra Cumhuriyet Halk Partisi, Usta hakkında suç duyurusunda bulundu. 

Vatandaşların vergisinden maaş alan devlet memuru Hakan Usta’nın yerel seçimlere ilişkin yaptığı yorum gündem oldu. 

Trabzon İl Gençlik Spor Müdürlüğü’ne bağlı Pelitli Gençlik Merkezi Müdürü olan Hakan Usta 31 Mart yerel seçimlerinde muhalefete oy veren yurttaşlar hakkında ‘piç kuruları’ ifadesine yer verdi. Devletin kadrolu çalışanı resmi olmayan sonuçlara göre İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı olan Ekrem İmamoğlu’na da “Kemalist zavallı” yorumunda bulundu. Cumhuriyet Halk Partisi İl Başkanı Güzide Önsel Uzun söz konusu skandal paylaşımla ilgili suç duyurusunda bulunduklarını açıkladı. 

ÖLÜMLE TEHDİT ETTİ

Hakan Usta’nın 31 Mart yerel seçimleri ile ilgili olarak yaptığı skandal paylaşım şöyle:

“Arkadaşlar 2’nci 15 Temmuz Darbe girişimi bu. Allahsız Fetöcü ve Kemalistler, ‘Martın Sonu Bahar’ şifreleri ile sandık başkanları, Fetöcü memurlar ve satılmış müşahitlerle İstanbul’u almış gösterdiler. İstanbul’un 25 ilçesini AK Parti alacak, Başkanlığı kaybedecek. Yok ya! Kimi kandırıyorsunuz? Ankara da aynı. Ekrem İmamoğlu, Fetöcüler’le beraber ve Kemalist bir zavallıdır. Bu adamı tebrik eden, AK Parti’ye gönül vermiş kim varsa kınıyorum.”

Hakan Usta, paylaşımının sonunda, “Yer Uyanık, Gök Uyanık, Düşman Uyanıkken Uyumak, Maskaralıktır/İnlerinize Gireceğiz Allahsız Piç kurularının. Reis Biz Hazırız Yolun Yolumuzdur” dizelerine yer verdi. 

Cumhuriyet Halk Partisi İl Başkanı Uzun, Hakan Usta’nın skandal paylaşımı ile ilgili olarak Sözcü gazetesine “Trabzon yıllardır AKP politikalarıyla yönetilmesine karşın hiçbir sorunu çözülmedi. Hiçbir yatırım yapılmıyor. Ama AKP’nin yetiştirdiği militan kadroları, tıpkı bu Müdür gibi, devletin kadrolarında görev yapmaya devam ediyor. Maalesef Trabzon kıskaç altında” açıklamasında bulundu. 

Kaynak ve Öne Çıkarılmış Görsel: Sözcü

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.