Gündem

Galatasaray’ın Rocky’li Koreografisi FETÖ’yü mü İşaret Ediyor?

Bugün oynanan Galatasaray-Fenerbahçe maçında taraftarlar Rocky temalı bir koreografi düzenlemiş ve maç öncesinde “Siz Diz Çöktüğü İçin Onlar Büyük Görünüyor” adı altında bir koreografi yaptı.

Diz çökmek ve büyük görünmek mottolu bu paylaşım geçtiğimiz günlerde FETÖ’nün “harekete geçin” temalı videosunu hatırlattı.

Geçtiğimiz günlerde bir videoda FETÖ Lideri Fethullah Gülen, Necip Fazıl’ın Sakarya şiirini okumuş ve şiirin sonunda, “ayağa kalk Sakarya” kısmında ayağa kalkmış ve bu hareket “eylem hazırlığı içinde olduğu”na yönelik bir soru işareti bırakmıştı. Terörist başının geçtiğimiz haftaki açıklaması;

Bugün oynanan karşılaşmada ise UltrAslan taraftarları bir koreografi düzenlemiş ve söz konusu koreografide Rocky, ayağa kalkarak bir mesaj veriyordu.

Kulüp için kötü geçirilen son iki sezon anlamına gelse de henüz taze sayılabilecek bir video ile oldukça yakın mesajlar veren bu iki paylaşım akıllarda soru işareti bıraktı.

Arif Erdem ve Hakan Şükür gibi isimlerin FETÖ ile kirli ilişkileri tespit edilmiş ve Galatasaray’ın FETÖ ile ilişkileri gün yüzüne çıkmıştı.

Bir dönemler Samanyolu televizyonlarında hatırlanacağı üzere “Rocky” filmleri oldukça fazla çıkardı. Amerikan sinemasının Rocky filmini çıkarması da malum sebeplerden (Vietnam savaşı propagandası) ötürüdür.

Koreografide Rocky’nin olması tek başına “yeter sebep” olmazken üstüne “Ayağa Kalk” sloganının da verilmesi, acaba sorusunu akıllara getirdi.

Ayağa Kalk sloganı geçtiğimiz yıllarda yine Galatasaray taraftarları tarafından statta kullanılmıştı;

Şimdilik iddialar sadece ihtimaller dahilinde. İlerleyen saatlerde ne olacağı merak konusu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.