Biyografi

Dinçer Demirkent Kimdir? Aslen Nereli? Kaç Yaşında?

Dinçer Demirkent kimdir, nereli ve kaç yaşında, annesi babası kardeşlerim kim? Daha önceki yazılarımızda çeşitli meslek gruplarından binlerce kişinin biyografisini ve. bazı gazetecilerin yaşamlarını burada sizlerle paylaşmıştık. Bu yazımızda ise ayrıca Dinçer Demirkent’ten söz edeceğiz.

Dinçer Demirkent Kimdir?

  • Gazeteci.

1983 yılında İzmir’de dünyaya gelen Dinçer Demirkent, KHK ile ihraç edilmeden önce Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi Anayasa Kürsüsünde çalışmıştır. Doktorasını yine bu fakültede tamamlayan Dinçer Demirkent’in doktora tezinden üretilen ”Bir Devlet İki Cumhuriyet” isimli bir kitabı da bulunmaktadır. 2018 ile 2021 yılları arasında ”Mülkiyeliler Birliği”nde genel başkan olarak görev yapan Dinçer Demirkent, ayrıca İnsan Hakları Okulu Derneği’nde akademik koordinatörlük görevine devam etmekte ve akademik çalışmalarını çeşitli dergilerde sürdürmektedir.

Twitter hesabından da paylaşımlarda bulunan Dinçer Demirkent, akademik çalışmalarına ve köşe yazılarına da aktif olarak devam etmektedir. Akademisyen ve gazeteci Dinçer Demirkent hakkında merak edilen aslen nereli, annesi babası kardeşleri kim gibi soruların yanıtlarını en kısa sürede sizlerle paylaşacağız.

kaynakça:

  • gazeteduvar.com.tr, Dinçer Demirkent, erişim tarihi: 30 Nisan 2023

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.