Sağlık

Diyette Ekler Yenir mi?

Sağlık kategorimizde diyette tüketebileceğiniz ya da kaçınmanız gereken besinleri detaylı şekilde listeledik. Böylelikle sitemizin arama kutucuğunu kullanarak yüzlerce farklı gıda hakkında çok detaylı bilgiler edinebilir ve böylelikle kilo verme sürecinizi hızlandırabilirsiniz. Soruya cevap vermeden önce gelin 100 gram ekler içerisinde bulunan besin değerlerine göz atalım.

  • 22 gram karbonhidrat
  • 6.9 gram protein
  • 13.53 gram yağ

Protein maddesi sizi sakın kandırmasın. Oran olarak bakıldığında çok düşük seviyelerde diyebiliriz. Ekler karbonhidrat deposu olması yanında tam anlamıyla bir şeker deposudur ve diyette ekler yenmez. Eğer çok seviyorsanız 1 hafta, 10 gün içerisinde bir defaya mahsus olmak üzere kaçamak öğünlerinizde değerlendirebilirsiniz. Bu tür basit karbonhidratların vücudunuzda işlenmesi yağa dönme kapasitesi açısından çok daha yüksektir ve kalori seviyesinin yanında teknik olarak da sizin için zararlıdır. Sadece diyet döneminde değil, ömrünüz boyunca bu yiyeceğin tüketimini düşürmeniz faydalı olacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Sponsorlu Bağlantılar: R10 Blog - Sorum Var - evden eve nakliyat - Hedera Güncel - Takipçi Satın Al - istanbul evden eve nakliyat - TikTok beğeni hilesi - Rfid etiket - saç ekimi