Hukuk

Doğru Avukat Nasıl Bulunur?

Avukatlık Nedir?

Avukatınız sizi doğru yönlendirecek, yasanın karşısında haksızlığa uğramamanız için zamanını harcayacak kişidir. Bu nedenle ilk önce dava süreci boyunca avukatınızdan danışmanlık hizmeti almalısınız. Daha önce bir hukuki problem için herhangi avukatla çalışmamışsak ne yapmamız gerekmektedir? Doğru avukatı nasıl bulabiliriz? Özetle anlatalım;

  • Doğru avukat ; sizin hukuki sürecinizle ilgili uzmanlaşmayı benimsemiş olan avukattır. ” Ne iş olsa yaparım. ” diyenlerden kendinizi ve işinizi korumak yararınızadır.
  • Günceldir. İşini bizzat yürütür ve raporlar, sonuçlarını bizzat üstlenir.
  • Hukuki sorununuzu teşhis ve çözümünü tespit edene kadar sizi dinler ve süreci sizinle işbirliği içinde yürütür. Aldığı her kuruş vekalet ücretinin birbirine eşit olduğunu bilir ve müvekkilleri arasında eşitsizlik yaratmaz.
  • Zamanınızın değerli olduğunu bilir. İhtiyaç duyduğunuzda yanınızdadır.
  • Üstlendiği sorumluluğun bilincindedir. Birlikte çalıştığınız hukuki sürecin başından sonuna kadar aynı ciddiyet ve disiplinle çalışması gerektiğini bilir.
  • En basit ifadeyle “avukattır” . İşinizi ne kadar iyi bildiklerini iddia ederlerse etsinler, geleceğinizi avukat olmayanlara teslim etmeyin; telafisi mümkün olmayan zararlara uğramayın
  • Herkesten önce kendisi harcadığı emek ve mesainin kıymetini bilen avukattır. Büyüklerimizin dediği gibi: Pazarlık sünnettendir; ancak ucuz etin yahnisi de yavan olur.
  • Lehe ve aleyhe tüm hususları irdeledikten sonra hukuki görüşünü bildirir. Olmayacak duaya amin demez.
  • Şeffaftır. Hem hukuki sürecinizin ilerleyişi konusunda hem de maliyeti konusunda hesap verebilen avukattır. Avukatlık sözleşmesi karşılıklı güveni perçinleyen ve uyuşmazlık halinde her iki tarafa güvence sağlayan bir sözleşmedir.

Avukat – müvekkil arasındaki; bir işin üstlenilmesi ve karşılığında bir ücretin ödenmesinden ibaret olmayıp ancak taraflar arasında güven oldukça sürdürülebilecek bir ilişkidir. Siz de gerçekten hakkınızı layıkıyla adalet karşısında savunacak “Doğru Avukat” ı arıyorsanız, bu linke tıklamanız yeterlidir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Sponsorlu Bağlantılar: R10 Blog - Sorum Var - evden eve nakliyat - Hedera Güncel - Takipçi Satın Al - TikTok beğeni hilesi - Rfid etiket - saç ekimi - vds