Dolar Profesörü Yiğit Bulut

Dolardaki her artışta akıllara Necmettin Batırel ile beraber akıllara gelen ender isimlerden biri de Yiğit Bulut. Bir de malum “malum kişi”. Bir dolar profesörü olarak Yiğit Bulut’tan söz ediyoruz. Kendisine gıcıklık olsun diye dolar yükseliyor olabilir. Yanlış hatırlamıyorsam Oda TV’nin böyle bir haberi vardı. Bunun başka bir açıklaması olamaz çünkü. Zira kendisi ne zaman dolar düşecek dese dolar gıcıklık olsun diye yükseliyor da yükseliyor. Yetmiyor rekor üstüne rekor kırıyor. Tarihi zirveyi görüyor. Sırf Yiğit Bulut’a gıcıklık olsun diye. 

Oysa kendisi bir dolar profesörü. Doların yükselmesini dış güçlerin oyununa, faiz lobisine ve gezicilere bağlayacak kadar yeterli teknik donanıma ve birikime sahip olan biri için “dolar profesörü” yakıştırması az bile. Kendisi dolar ordinaryüsü. Doların allame-i cihanı.

İlginizi Çekebilir:  Kelime Uydurukçuluğu

Erdoğan’a yakın olması mertebesi için büyük avantaj. Millet kıraathanelerinde yerli ve milli keklerden nasibini alan ve harf devriminden önce benzer muhitlerde atomu parçalarına ayırmakla meşgulken bir gecede cahil kalan güruhun üç kuşak sonraki versiyonu olan Yiğit Bulut, “dolar alan yaya kalır” diyen eskinin belediye başkanı, başbakanı ve cumhurbaşkanı; şimdinin başkanı olan Recep Tayyip Erdoğan ile aynı vizyona sahip. 

Kendisini ekranlarda sürekli görmek isteriz. Böyle bir tecrübeyi kim ekranlarda görmek istemez. Söyleyeyim: Vatan hainleri ve FETÖCÜLER. Sadece bunlar istemez. Doların sırf kendisine gıcıklık olsun diye yükseldiğini görmeyenler ya vatan hainidir ya da FETÖ’cüdür. 

Not: Mizah (kara olanından) 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

e sigara