Herkesin Hayatında En Az Bir Kere Kaybettiği En Hızlı Kaybolan 7 Nesne

Hayatımızda bazı nesneler/eşyalar vardır ve bu eşyalar hayatımızın belirli aşamalarında hayati bir öneme sahiptir. Bu eşyalar çoğunlukla tek bir işleve sahip olan nesnelerdir ve genellikle ucuzdur. Ucuz malın kıymeti de az olduğundan sıkça unutulur, kaybedilir, çaldırılır. Peki bu eşyalar/nesneler nedir? Herkesin hayatında en az bir kere kaybettiği 7 eşya.

Çakmak

Sigara tiryakilerinin, büfeleri verdikleriyle en çok zengin ettikleri nesne hiç şüphesiz çakmak. O cebe mi koydum, diğer pantolonda mı unuttum, şerefsiz arkadaşım hacıladı mı? Derken sigaranın yanında bir de yanıp yanmadığı kontrol edilerek ucuz bir Tokai veya BİC alınır. Özenle bakılır ve iki üç gün sonra bir kez daha aynı şeyler yaşanır.

Kulaklık

Bu memleket insanının kulaklığa verdiği parayla neler neler yapılırdı? Ne orijinal kulaklıklar, ne yemeyip içmeyip alınan kulaklıklar ne de bir milyoncudan alınan dandik kulaklıklar; hepsinin birer miadı var ve ondan sonra kaybolup gidiyorlar. Ucuzu da bir işe yaramıyor deyip ne kulaklık parası gitti. Neyse.

Şemsiye

Yağmur yağdıktan sonra solucan gibi ortaya çıkan şemsiye satıcılarından aldığınız şemsiyeler de en çok kaybettiğimiz nesne/eşyalardan biri. Şemsiyeyi kapatıp bir yere çay/kahve içmeye gittiğinizde bir şeyi unutacaksanız o kesinlikle şemsiyenizdir.

Kumanda

Evde özellikle aile reisinin en çok peşinde olduğu nesnelerin başında televizyon kumandası yer alır. Uyduyu açmak için gerekli olan kumanda ile televizyonun bağlı olduğu kumanda veya her ikisi birden ortadan kaybolabilir. Evinizin ne kadar büyük olduğunu en çok o zaman anlarsınız. Gerçi eviniz küçüktür de siz o telaşla “amma da büyükmüş” hissine kapılırsınız.

Çay Kaşığı

Özellikle öğrenci evinde kalmışsanız bu durumu daha rahat anlayabilirsiniz. Evde her şeyden bir bol bol ve de gereksiz onlarca eşya varken çay kaşığından numunelik bir tane vardır ve o çay kaşığı da her zaman, en çok ihtiyaç duyulduğu vakit ortadan kaybolur. Sinir bozucudur.

Çorap

Ya tekini bulamamışsınızdır ya da hain çamaşır makinesi yutmuştur. Genellikle yurtlarda dönen bir efsane olan çamaşır makinesinin çorapları yutması, size bazen inandırıcı gelebiliyor. Lacivertle siyah; gri ile saflığını kaybeden beyaz çift çoraplara mahkum eden kaybolan tekler, bazen can sıkabiliyor.

Telefon

Herkesin hayatında en az bir kere kaybettiği nesneler listesinin son basamağıda telefon yer alıyor. Onu da sağda solda kaybettiğimiz anlar olur, adrenalin hormonu tavan yapar ama en kısa sürede çaldırmak suretiyle bulunur.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.