Dünyaya Reset Atmak

Dünyanın çivisi çıktı demek için içinde yaşadığımız dünya, en müsait zaman dilimine sahip. Dünya üzerinde meydana gelen herhangi bir olay için artık tepkilerin sıradanlaştığı bir dönemden geçiyoruz. Hiçbir etik dışı söylem, ifade ve davranışlar, içinde yaşadığımız dünya için şaşılacak bir durum teşkil etmiyor.

Savaşlar, tecavüzler, dökülen kanlar veya politik temelli kirlilikler, ikiyüzlülük ve yalanlar dünyanın her yöresinde görülen, meydana gelen ve duyulan şeyler.

Dünyanın sizce de resetlenme vakti gelmedi mi? Geçtiğimiz günlerde IŞİD’in Amerikalı askerleri vahşice öldürdüğünü, taziye evindeki insanlarla dalga geçen sağlık personellerini, Doğu Guta’da insanlık dramı yaşandığını çoğumuz en azından duyduk, okuduk.

İlginizi Çekebilir:  Her Çocuk Aynı Ağlar ve Aynı Güler

Dünyada sefaletin dibi yoktur demişti yazarın biri. Sadece sefaletin bir dibi yok?Alçaklığın

  • Namussuzluğun
  • Vahşiliğin
  • Midesizliğin
  • İkiyüzlülüğün
  • Dramın

Ve dahi adını sayamadığımız pek çok şeyin dibi yok. Eğer bir nokta belirleyecek olsak nereyi hangi aşamayı en tepeye koyacağımız konusunda herkes farklı şeyler söyler.

İlginizi Çekebilir:  Kendini Tekrar Etmek

Değişen bir dünya var önümüzde. Artık medyanın her noktaya nüfuz etmesiyle birlikte şahit oluşlarımız da artıyor. Dünyanın en tenha yerinde bile olsak, en kalabalık yerinde olan birisi, başımıza gelen bir olaydan anından haberdar olabiliyor.

Bazen dünya geçmişte de mi böyle çirkin bir yerdi? sorusu ile baş başa kalıyor ve bu sorunun içinden hiçbir zaman çıkılamayacağını düşünüyorum. Sadece gelişen teknoloji ile birlikte haberdar olma oranımız biraz daha artmış görünüyor.

İlginizi Çekebilir:  İlgisizlik Sevgiyi Bitirir

Dünyaya reset atıp her şeyin başladığı ilk yere dönsek herkes için de iyi olmaz mıydı?

İnsanoğlu, kendini aşkınlayarak sanat denen olguyu meydana getirmiş, kendisini her yönden geliştirmiş, gelişmiş medeniyetler ve ittifaklar kurmuş, teknolojide ilerlemiş fakat dünyada hiçbir çirkinliğin önüne geçecek bir devrim yapamamıştır. Yani yapılan hiçbir şey insanın kötü olan doğasını değiştirmemiş, sadece makyaj vazifesi görmüştür. Bugün Ortadoğu başta olmak üzere dünyanın pek çok yerinde gör

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

e sigara