Ekonomi

En İyi Kripto Para Borsası Token’i Hangisi?

Kripto para yatırımının adresi borsalar, birçok yatırımcı için avantajlı koşullarda coin satın almak için tercih ediliyor. Düşük komisyonlarla, farklı platformlardan kripto para satın almak için kullanılan borsaların ortak özellikleri arasında ise, borsalar içinde çeşitli avantajlar sağlayan borsa coin’leri yer alıyor. Kripto para borsası token’leri, bir borsada işlem komisyonu iadesi almanın yanı sıra birçok farklı amaçla tercih edilebilir. Peki en iyi borsa token’i hangisi?

Komisyon indiriminin yanı sıra, borsalarda ön satışlara katılma ve hatta borsanın kârından gelir elde etme gibi noktalar ele alındığında Kucoin token, en iyi borsa token’i olarak öne çıkıyor. Peki KCS nedir?

KCS nedir?

Kucoin borsasının token’i olan KCS, geçmişte Kucoinshares adı ile listelense de, şu anda Kucoin token olarak işlem görüyor. KCS, klasik bir borsa token’inin sahip olduğu tüm özellikleri barındırıyor. Borsanın, alım satım işlemlerinde uyguladığı yüzde 0,1’lik komisyonda, KCS sahipleri yüzde 80’e varan oranda iade alabiliyor. Kucoin, halihazırda en düşük komisyon ile kripto para almayı sağlayan borsa. KCS token ile gelen komisyon indirimi ise, buna ek olarak harika bir avantaj sunuyor. 

Ayrıca, örneğin popüler coinlerden olan SHİB Fiyat ve SHIBUSDT paritesi takibi de yapabilirsiniz.

Hisse tokeni

KCS’yi diğer borsa token’lerinden ayıran çok önemli bir yanı var. O da, KCS’nin Kucoin borsasında aynı zamanda bir hisse token’i konumunda olması. KCS sahipleri için, borsa her çeyrekte elde ettiği karın bir kısmın dağıtıyor. Örnek vermek gerekirse, 10.000 KCS sahibi bir yatırımcı düşünüldüğünde, Kucoin borsası komisyon geliri üzerinden, her token için 0,1 dolar kâr payı vereceğini açıkladığında, 10 bin KCS için 1000 dolarlık bir gelir söz konusu olacaktır. Bu yönüyle bakıldığında KCS, temettü veren bir hisse senedi gibi de değerlendirilebilir.

Düzenli olarak azalan arz

KCS’nin diğer bir avantajı da, Kucoin borsasının düzenli olarak yaptığı geri alımlarla, arzı azaltması. Bu yönüyle bakıldığında, Kucoin token için talep sabit kalsa dahi, arzın sürekli olarak azalması beraberinde bir değerlenme süreci yaratabilir. Kucoin token, borsanın her çeyrekte geri alım yaparak, arzı düşürdüğü bir coin. 10 milyon yatırımcının işlem yaptığı bir borsa olan Kucoin’de, geri alım seviyeleri oldukça ciddi. Bu da,yatırımcıların KCS’yi bir değer deposu olarak görmesini sağlıyor. 

KCS coin geleceği ve tahminleri

Yatırımcılar için, borsa coin’leri en çok ilgi gören alanlardan biri. BNB, FTT, LEO gibi borsa coin’lerininher biri, ilgili borsaların yatırımcılarına çeşitli avantajlar sağlaması nedeniyle öne çıkıyor. Peki KCS coin’ingeleceği ne olacak? KCS coin, uzun bir süre 1 dolarlı seviyelerden işlem görürken, 2021 yılında ciddi bir yükseliş yaşadı ve 27 dolar seviyesini geçerek bir ATH rekoru kırdı. Bununla birlikte KCS, 2022 yılındaki düşüşten de etkilendi ve 10 doların altına düştü.

KCS token fiyat tahminlerinde en önemli faktör, borsanın kullanıcı sayısının ve işlem hacminin yüksek kalması. Bu durum, KCS’ye olan talebi artıracak bir faktör olarak öne çıkıyor. KCS coin, yatırımcılar için borsada komisyon indirimi alma gibi avantajlar sunması nedeniyle dikkat çeken bir coin. Buna ek olarak, piyasadaki genel bir boğa trendi de, KCS’nin fiyatı üzerinde pozitif bir etki ortaya koyabilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.