Erkan Tan: Gezicilerin Başları Kesilmeli

Takvim gazetesindeki köşesinde Fransa’da yaşayan sarı yelekliler hareketini gezi parkı olayları ile bağlayan ve gezi parkı eylemlerine katılan insanları çeşitli suçlarla itham eden Erkan Tan, geziciler için başları kesilmesi ifadesini kullandı.

“Türkiye’de Sarı Yelek hayali kuranların sonu, Sarı Etek olur” başlığıyla verilen köşe yazısında Erkan Tan şu ifadelere yer verdi:

DHKP-C, PKK, FETÖ mensubu kahpeler ile birlikte davrandılar. Devlete baş kaldırdılar. Silah sıktılar. Taş attılar. Molotof kokteyli attılar. Sadece kamu mallarına değil; binlerce sivil vatandaşın malına mülküne zarar verdiler. Bu nedenle başları kesilmelidir.

Daha önce de çeşitli skandalları ile gündeme gelen Erkan Tan’ın bu ifadesi, sosyal medyada da büyük yankı uyandırdı. Erkan Tan söz konusu köşe yazısında ayrıca şu ifadelere de yer verdi.

FRANSA yanıyor ise Türkiye de yansın diye içlerinden geçirenler yok mu…? Sokaklara çıkalım, ortalığı yakıp yıkalım, ekonomiyi felç edelim, polislere düşmana saldırır gibi saldıralım diye yanıp tutuşanlar yok mu…? Gezi olayları esnasında, CHP’nin ve HDP’nin çok sevdiği çapulcular, seçilmiş hükümeti devirebileceklerini zannetmediler mi…? Emperyalist yamyamlarca desteklenmediler mi…? Ülkemizde, Osman Kavala başta olmak üzere, bazı iş adamları ve holdingler bu alçakları açıkça desteklemediler mi…?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

%d blogcu bunu beğendi: