Fulya Kalfa Kimdir?

Habertürk televizyonunun gece spikeri ve gazeteci Fulya Kalfa kimdir? Fulya Kalfa hangi üniversiteden mezun oldu? Fulya Kalfa ne iş yapar?

Ankara Ticaret Odası Meslek Komite Müdürü Semih Kalfa’nın kızıdır.

Bilkent Üniversitesi Amerikan Kültürü ve Edebiyatı bölümünden mezun olan Fulya Kalfa, Sadri Alışık Kültür Merkezinde Temel Oyunculuk dersleri aldı. Kalfa’nın ekranlarda boy göstermesi 2005 yılında Tv8’de Erkan Tan ile “Başkentten” adlı programla başladı. Kariyeri boyunca editörlük, yapımcılık ve yönetmenlik görevlerinde bulunan Fulya Kalfa, edebiyat, kültür-sanat, siyaset, gündem, sağlık ve teknoloji temalı pek çok programa yöneticilik yaptı.

İlginizi Çekebilir:  İlker Çelik Kimdir? Nereli ve Kaç Yaşında? Ne İş Yapıyor?

Yine kariyeri boyunca pek çok siyasi parti lideri ve önemli kişileri ekranlara taşıyan politik tartışma programlarının yapımlarını üstlenen Fulya Kalfa, politika ile oldukça içli dışlı olmasından dolayı kariyerine İstanbul’da devam etme kararı aldı. TV8’de pek çok kültür-sanat, politika ve bilim-sağlık, gündem gibi çeşitli programlar yaptı.

İlginizi Çekebilir:  Bloomberg HT Sunucusu Gizem Uzuner Kimdir? Nereli ve Kaç Yaşında? Evli mi? Boyu?

Daha sonra Kanal 7/24’te spor spikerliği yapan Fulya Kalfa, yine bu kanalda sabah 9.00-11.00 arası “Spor Sayfası” adlı programla seyircinin karşısına çıktı.

Başarılı gazeteci, yapımcı ve yönetmen Fulya Kalfa, şu anda Habertürk’te gece spikerliği görevini yürütüyor. Habertürk’te gece saatlerinde gün içindeki haberleri ve son dakika haberlerini sunan Fulya Kalfa renkli kişiliğiyle dikkat çekiyor.

İlginizi Çekebilir:  Demet Şaşmaz Levi Kimdir? Nereli ve Kaç Yaşında? Boyu? Eşi? Oynadığı Diziler?

Başarılı spikerin Twitter ve Instagram hesapları şöyle;

https://t.co/n06w3AbGMg (Instagram)

https://mobile.twitter.com/fulyakalfa (Twitter)

Buse Yıldırım Kimdir? Nerelidir?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

nişan elbisesi