Futbolun Ülkemizdeki Etkisi

Futbol, ülkemizde gündemi belirleyen en önemli sportif aktivite olarak öne çıkıyor. Takımlar, taraftarlar, stadyumlar, transferler hepsi de futbolun bir parçası olmuş durumda. Maç olduğu günler ülkede adeta hayat duruyor, gözümüz maçtan başka hiçbir şeyi görmüyor. Gelin hep beraber futbolun ülkedeki etkilerine bakalım.

Gazeteler

Nerdeyse tüm spor gazetelerinin sürmanşet ve manşeti futbol üzerine birkaç haberden oluşuyor örneğin transferler, skandallar, skorlar, başkan konuşmaları ve saire. Tüm spor gazetelerine baktığımızda hepsinin futbolla aşağı yukarı uygun temalı dizayn edildiğini ve daha çok yer kapladığını görürüz.

İlginizi Çekebilir:  3 Ekim 2017 Tarihli Ziraat Bankası SMS'si

Televizyonlar

Her maç sonrasında ya da bazen maç öncesi, devre arası gibi programlarla 22 kişinin bir topun peşinden koşması anlatılıyor, goller konuşuluyor, hakemler tartışılıyor ya da performanslar sergileniyor. Futbol yorumcuları ise bir iki tane yorumcunun dışında daha çok boş insanlardan oluşmakta.

Transferler

Futbolun olmazsa olmazı transferlerdir. Her devre arasında ya da lig bitimlerinde kulüpler, takımlarına yeni oyuncular transfer etmek isterler. Bu transferlere ayrılan ve ödenen paranın haddi hesabı yok. Gün geçmiyor ki yeni bir transfer haberi gelmesin. Dev bütçeler, gazete manşetleri, dedikodular

İlginizi Çekebilir:  Sayıştay Soygunu Gözler Önüne Serdi: 100 Kilometrede 63 Litre Yakıt Tüketen Clio

Magazin

Futbolcuların yaşamları, attığı gollerin estetikleri, çalımlar, göndermeler gerek işte, gerek okulda, gerek evde kısacası her yerde bu magazinsel olaylar konuşuluyor, tartışılıyor ve gereksiz yere insanlar birbirlerini üzüyor, kırıyor ve birbirlerine kötü konuşuyor.

Başkanlar

Her kulübün başkanı, o kulübün taraftarları tarafından kimi zaman sahip çıkılıyor kimi zamansa kollanmayarak yerin dibine sokuluyor. Açıklamaları gündem oluyor, demeçleri olay yaratıyor.

İlginizi Çekebilir:  Türkiye'de Sendikacılıktaki Yozlaşma

Futbolcular

En çok konuşulan insanlardır. Gelmişi, geçmişi, geleceği, katkısı, performansı, attığı golleri, atamadığı golleri, kurtardığı penaltısı, ofsayta sık düşmesi gibi nice marifet ya da beceriksizliği yine tüm çevrelerce konuşulup, tartışılıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

e sigara - Eskişehir Oto Ekspertiz - Oto Ekspertiz