Gündem

Gazetede Erdoğan’ın Olduğu Resmi Otobüsün Merdivenine Seren Şöförden ‘Erdoğan’a Hakaret Etti’ Diye Şikayette Bulundu

Ankara’dan Burdur’a gitmek için AŞTİ’den yolcu otobüsüne binen bir yolcu, otobüsün merdivenlerine Recep Tayyip Erdoğan’ın tam sayfa basılı bir fotoğrafın serildiğini gördü. Yolculuk esnasında herhangi bir tartışma yaşanmazken yolcu, Burdur’da indikten sonra şöför hakkında şikayetçi oldu. 

Otobüsün yolcuların inip bindiği merdiven kısmının çamur olmaması için gazete koyan şöför R.K, yolcunun kendisinden şikayetçi olmasının ardından ifade verdi. İfadesi alınan şöför “öyle bir niyetim yoktu” dedi. Daha sonra da serbest bırakıldı. 

Polis merkezinde “cumhurbaşkanına hakaret” suçundan ifadesi alınan şöför R.K, “otobüsü temizledikten sonra basamağa gazeteyi ben koydum” dedi. Daha sonra peronda tanımadığı bir kişinin gazeteyi düşürdüğünü dile getiren R.K, gazeteyi tekrar basamağa yerleştirdiğini ve kendisinin Cumhurbaşkanına hakaret gibi bir amacının olmadığını söyledi. R.K, ifadesi alındıktan sonra serbest bırakıldı. 

Bu ilginç olayın ardından cumhurbaşkanına hakaretin boyutları da tartışıldı. Ekşi Sözlük’te bazı yazarlar “gerçek Zaytung haberleri” diyerek olayın Zaytung haberlerinin kopyası olduğunu ifade ettiler. 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.