Gece Su İçmek Kilo Aldırır mı?

Su şüphesiz ki vücudumuz için en önemli şeylerden biri. Hatta su olmadan yaşamak imkansız. Böylesine önemli bir şeyin nasıl ve ne kadar tüketildiği çok önemli. Fakat bugünkü konumuz ne zaman içildiği ile alakalı. Gerçekten de gece su içmek kilo aldırıyor olabilir mi?

Genel olarak günlük ihtiyacımız olan su miktarından çok daha azını tükettiğimiz bir gerçek. Kişilerin günlük aktivitesine, yaşına ve boyuna göre değişiklik gösterse de herkesin anlaması için basit bir yöntem mevcut. İdrarınızın rengini kontrol ederek yeteri kadar su içip içmediğinizi anlayabilirsiniz. İdrarınınızın rengi çok açık olmalı. Koyulaştıkça ne kadar az su içtiğinizin farkına böylece varabilirsiniz.

İlginizi Çekebilir:  Baş Ağrısı Nedenleri Nelerdir? Nasıl Geçer?

Bazıları ise günde bir bardaka su içmez bile. Bunun ne kadar zararlı bir şey olduğu tüm tıp dünyası tarafından görülmüş bir konu. Suyu içerken güne yayma şeklimiz, sabah daha çok akşam daha az olmalı. Buradan anlıyoruz ki bırakın gece su içmeyi akşam bile nispeten daha az su içmemiz sağlığımız için daha yararlı olacaktır. Fakat buradan gece su içilmez sonucu da çıkmaz. Bu önerinin sebebi akşam ve gece vakitlerinde sindirim sistemini olabildiğince rahat bırakmaktır.

İlginizi Çekebilir:  Coldaway C Reçetesiz Alınır mı?

Gece vakti uyanıp kana kana su içeriz. Hatta bazılarımız bunu abartıp geceleri sadece su içmek için defalarca uyanmak zorunda kalır bu uyku düzeni içinde pek hoş olmayan bir şeydir. Eğer bundan rahatsız olacak duruma geldiyseniz bir hekime danışmanız çok mantıklı olacaktır.

İlginizi Çekebilir:  Mercimek Çorbası İshal Yapar mı?

Kilo konusuna gelirsek. Gece su içmek kilo aldırıyor sözü çevrelerde dolaşsa da hiç kulak asmayın. İster gece ister gündüz su içmek hiçbir zaman kilo aldırmaz. Belki sabah kalktığınız vakit tartıda 300-400 gr fazla görebilirsiniz. Bunun da hiçbir önemi olmadığını biliyoruz.

Teknolojik Deli

Montaigne'e çıraklık yapıyordum, kovuldum. Biraz okuduktan sonra neden kovulduğumu anlayacaksınız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

e sigara