Gök Yeleli Bozkurt Kimdi? Nasıl İfşa Edildi?

Gök Yeleli Bozkurt, Lord Eddard Stark henüz ortada yokken sözlüğün en büyük trolü olan ve bütün işi gücü 30 sene önce bitmiş bir ideolojinin (komünizm) anti-propagandasını yapmakla kendini mükellef kılmış bir yazardı. B1916 henüz ortada yokken Filefware adında bir cengaveri vardı Ekşi Sözlüğün. B1916 kadar kuyumcu titizliği ile işini yapmasa da Boz Yeleli Bozkurt’u ifşa etmesiyle bir zamanlar omuzlarda taşınmış ve Sözlüğün süper kahramanı ilan edilmişti. Tabi Lord Eddard Stark’ı ifşa eden B1916, tahtı Fileware’dan almış gözüküyor.

Boz Yeleli Bozkurt Nasıl İfşa Edildi?

Efendim Ekşi Sözlük ahalisinden korkulur. Öncelikle olayın baş kahramanı olan Boz Yeleli Bozkurt, “evimi sizlere açıyorum” diyerekten Amerika’da olduğunu iddia ettiği evini Ekşi ahalisi ile paylaşıyor. Birkaç fotoğrafın olduğu paylaşımda eksik ve şaibeli noktalar tespit eden Ekşi Sözlük ahalisi ve bilhassa Filefware’ın üstün gayreti neticesinde sözlüğün “trollük” konusunda Lord Eddard Stark ile kapışacak olan Boz Yeleli Bozkurt’u ifşa etti.

Yeleli’nin ifşasında Gök Yeleli Bozkurt (GYB) ile Diesel1907 adlı hesaplar arasındaki inanılmaz paralellik etkili oldu.

Verilen isim ve bilgilere göre Diesel1907, Abdullah Dümenci adında biri olup kendi hakkındaki iddialarını doğrularcasına Yunanistan’da doğmuş, psikoloji okuyan/okumuş, Dallas’ta yaşayan, ismini Alexander olarak değiştirmiş biriydi.

Fileware’ın Diesel1907’nin Facebook paylaşımından yola çıkarak Gök Yeleli Bozkurt’u ifşa etmesi hala dün gibi akıllarda.

İfşanın ardından Gök Yeleli Bozkurt, kendisinin Abdullah Dümenci olmadığını iddia etse de Suserler tarafından çoktan uçuruldu.

Gök Yeleli Bozkurt vs Lord Eddard Stark

Trollük konusunda birbirinden maharetli bu iki Ekşi Sözlük yazarının Ekşi ahalisince yerleri bambaşka. Adeta bir karın ağrısı olan ve Ekşi ahalisine uyku uyutmayan ve yine Ekşi Sözlük ahalisi her ne kadar “engelle”, “başlıklarını engelle” botununu çökertse de adını muhakkak “sol frame” de gördükleri bu isimlerin gerek içi doluluk, gerekse yetkinlik açısından birbirine yakın olduklarını söylemeliyiz. Bir nevi ehven-şer, iyi trollerdi.

Gök Yeleli Bozkurt ve Lord Eddard Stark’tan Sonra Ne Olacak?

Sözlüğün acil bir şekilde yetkili ve uzun süre karın ağrıtabilecek bir trole ihtiyacı var. Suserler, mazoşist gibi ne kadar nefret ediyor olsalar da böyle birilerinin söve söve başlıklarını okumak örtülü bir zevk veriyor. Bu zevki tattırabilecek alanında uzman, maaşsız trol aranıyor. Şimdiden birkaç talipli bulundu ama gırgır şamata bittikten, ortalık tamamen durulduktan sonra yeni bir trole ihtiyaç olduğu muhakkak.

Lord Eddark Stark’a ve ifşasına ayrı bir parantez açalım;

Furkan Bölükbaşı Kimdir?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.